پروفیل آلومینیوم - اکستروژن آلومینیوم - آلوم طرح پاسارگاد

پروفیل آلومینیوم چیست؟ – کاربرد و مزایا پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم (پروفیل اکسترود) به عنوان یکی از پر مصرف ترین بخش مصارف آلومینیوم به حساب می آید. پروفیل آلومینیومی در صنایع مختلف مصارف مختلفی داردروند افزایش و میزان مصرف ظاهری این محصول که تفاصل بین واردات و تولید در داخل کشور و صادرات است، بیشتر از روند میزان تولید آلومینیوم در کشور می باشد. از این رو این محصولات آلومینیومی نیازمند تولید و حمایت داخلی میباشند تا بتوان نیازهای صنعتی و غیر صنعتی داخلی را فراهم نمود. این مقاطع آلومینیومی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند(در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد) روزانه مصارف جدیدی از آن ها ابداع میشود.

 

نیاز بازار به افزایش تولید یا واردات پروفیل آلومینیوم

افزایش واردات آلومینیوم و تولید پروفیل الومینیومی راه حلی مناسب برای نیاز روزافزون بازار است. در حال حاضر بیش از دو سوم مصرف فعلی بازار در ایران از واردات تامین می گردد. بررسی های بازاریابی و تخمین تقاضای مصرف داخلی و تخمین صادرات، نشان می دهد که طی سال‌های آینده تولید آلومینیوم و اکستروژن آلومینیومی در کشور باید به 1.5 میلیون تن در سال افزایش یابد. در نتیجه لازم است واحدهای جدید تولید آلومینیوم در کشور احداث شود. به علاوه تغییر نوع مصرف به خصوص در تولیداتی مانند اتومبیل سازی، واگن سازی و … مقدار مصرف را به حتی بالاتر از این مقدار نیز افزایش خواهد داد.

بر اساس استراتژی توسعه صنعت آلومینیوم کشور که توسط وزارت صنایع و معادن پایه‌گذاری شده، دست یابی به مقام برتر در منطقه برای تولید آلومینیوم اولیه و تولید بالغ بر 800 هزار تن آلومینیوم در پایان برنامه چهارم توسعه  و حدود 1.5 میلیون تن در پایان برنامه پنجم توسعه است.

قیمت پروفیل آلومینیوم

فهرست موضوعات
  برای شروع تولید فهرست مطالب، یک سربرگ اضافه کنید

  میزان مصرف آلومینیوم در صنایع مختلف

  در واقع فاکتورهای زیر فرصت مناسبی را برای توسعه آلومینیوم در کشور فراهم می نماید. آن چه که در آمار مصرف سرانه آلومینیوم در 20 سال آینده پیش بینی شده است  از 6 کیلو به 10 کیلو می رسد. بالاترین مصرف سرانه در دنیا برای کشور های کانادا و آمریکا با سرانه مصرف 30.27 و 94.22 کیلوگرم است.

  اما سهم صنایع مختلف از بازار آلومینیوم به شرح زیر است :

   • صنعت حمل و نقل 26%
   • بسته بندی 20%
   • ساختمان 20%
   • برق 9%
   • صنعت تجهیزات و تاسیسات 8%
   • کالای مصرفی 6%
   • سایر صنایع 11% 

  5 دلیل برای این که از پروفیل آلومینیوم استفاده کنیم

  اگر تاکنون از محصولات اکستروژن آلومینیومی استفاده نکرده‌اید ، لازم است تا فواید استفاده از پروفیل های الومینیومی را بدانید. این محصولات آلومینیوم در زندگی روزمره ما نقش زیادی دارند و از آن‌ها استفاده زیادی میشود. در ادامه به 5 دلیل برای استفاده کردن از پروفیل های آلومینیومی میپردازیم.

  1- آلومینیوم فلزی با ویژگی های منحصر به فرد

  فلز آلومینیوم با ویژگی های منحصر به‌فرد زیادی همراه است. این فلز سبک با ترکیب با فلزهای دیگر می تواند مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد داشته باشد. مهمترین دلیلی که پروفیل‌های آلومینیومی اینقدر پرطرفدار هستند خصوصیات ماده اولیه آن یعنی آلومینیوم است. این فلز با توجه به آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده میتواند ویژگی‌های خاصی را به خود اختصاص دهد.

   

  2- اکسترود پذیری آلومینیوم و تولید پروفیل الومینیوم با سطح مقطع دلخواه

  آلومینیوم به صورت بیلت به عنوان ماده اولیه اکستروژن مورد استفاده قرار می گیرد. بیلت آلومینیوم را با استفاده از دستگاه اکستروژن آلومینیوم از قالب مورد نظر عبور میدهند. سپس پروفیل آلومینیوم به عنوان خروجی از دستگاه اکستروژن خارج می شود.

  اکسترود پذیری آلومینیوم این امکان را فراهم آورده است تا بتوانیم با طراحی قالب اکستروژن مناسب، سطح مقطع مورد نظرمان را تولید کنیم. طراحی پروفیل آلومینیوم مناسب برای انجام اکستروژن آلومینیوم اهمیت زیادی دارد. اگر طراحی به درستی انجام نشود نمیتوان خروجی مناسب را از دستگاه اکستروژن آلومینیوم انتظار داشت و حتی احتمال دارد که قالب در زمان اکستروژن بشکند. 

   

  3- در دسترس بودن پروفیل‌های اکستروژن آلومینیومی

  امروزه با پی بردن به کاربرد های پروفیل آلومینیوم شرکت های زیادی در این عرصه شروع به فعالیت کرده اند. شما میتوانید با تماس با مراکز فروش پروفیل آلومینیوم ، پروفیل آلومینیومی دلخواهتان را سفارش داده و یا تحویل بگیرید. این که چقدر طراحی دلخواهتان اختصاصی باشد به زمان تحویل محصول نهایی تاثیر میگذراد. اگر میخواهید طراحی اختصاصی پروفیل آلومینیوم داشته باشید، زمان تحویل محصول مورد نظرتان نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. پروفیل های آلومینیومی نیز وجود دارند که نیاز به طراحی ندارند و آمده فروش هستند. برخی از این پروفیل‌ها، پروفیل لوله آلومینیومی ، پروفیل شیاردار ، پروفیل قوطی آلومینیومی هستند که در ابعاد و اندازه‌های مختلف قابل خریداری میباشند.

   

  4- کاربردی بودن پروفیل الومینیومی در صنایع مختلف

  استفاده از این پروفیل ها ممکن است در هر صنایعی و در هر کجا اتفاق بیفتد. در صنایع الکترونیک ، ساختمان سازی و ابزار آلات پروفیل های الومینومی بسیار پر طرفدارند. این محصولات آلومینیومی به دلیل تنوع بالا و قابلیت طراحی آن‌ها با توجه به طراحی مورد نظر، استفاده از آن‌ها را در میان صنعت کاران رواج داده است.

   

  5- ظاهر نهایی زیبا با رنگ دلخواه

  پروفیل دکورال آلومینیومی

  شما میتوانید به هر صورت که تمایل دارید پروفیل الومینیوم دلخواهتان را پوشش دهید. آنادایز پروفیل آلومینیوم هم موجب افزایش استحکام و هم باعث افزایش زیبایی محصول نهایی می شود. رنگ های الکترواستاتیکی نیز با تنوع رنگی بسیار زیاد ، مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. پوشش محصولات آلومینیومی میتواند بر اساس کاربرد و مصرف آن انتخاب شود. به طوری که در صنایعی که ظاهر و نمای پروفیل اهمیت زیادی دارد، گزینه های زیادی نظیر آنادایزینگ، رنگ الکترواستاتیک و رنگ دکورال وجود دارند.

   

  محصولات پروفیل آلومینیوم

  پروفیل آلومینیوم

  شما میتوانید با انتخاب دسته بندی های زیر به محصولات مربوط به آن دسته از پروفیل های الومینیومی دسترسی پیدا کنید. هر کدام از این محصولات میتواند حاصل طراحی اختصاصی توسط تیم طراحی اکستروژن پروفیل آلومینیوم باشد و یا به صورت عمومی موجود باشد. 

   

  هیت سینک آلومینیومی

  عبور جریان از قطعات الکترونیکی تولید گرمای مخرب می کند. در صورتی که این حرارت تولیدی به طور مناسب و مستمر دفع نشود، عمر مفید قطعات کاهش یافته و حتی در مواردی موجب سوختن آن‌ها می‌شود. جهت خنک‌سازی مؤثر و کارامد قطعات الکترونیکی از هیت سینک (رادیاتور خنک‌کننده) استفاده می شود. نحوه آنادایز / آنادایزینگ هیتسینک به این شکل است که ابتدا اسید فسفریک به عنوان یک الکترولیت موجب تخلخل آلومینیوم می شود. در ادامه جریان الکتریکی به آن اعمال شده و روی آن یک پوشش اکسیدی-آندی سیل شده به ضخامت 1 تا 4 میلی‌متر ایجاد می کند و در نهایت آنادایز پروفیل هیت سینک به پایان می رسد.
   
  پروفیل هیت سینک
   
   

  پروفیل هندریل و نما

  هندریل آلومینیومی از پر کاربردترین فریم های شیشه است که به عنوان گیره و نگهدارنده شیشه عمل میکند. به گونه ای که ایمنی و استحکام شیشه به عنوان یک حفاظ قابل اطمینان شمرده می شود. این پروفیل آلومینیوم نوعی محصول اکستروژنی است که بر اساس نیاز با مقطعی خاص و استحکام مورد نظر تولید و اکسترود آلومینیوم می شود.

  امروزه با مدرن شدن صنعت معماری و طراحی ساختمان ، استفاده از پروفیل های آلومینیوم در نرده و نما ها رایج شده است. پروفیل های آلومینیومی به دلیل قابلیت تولید دلخواهشان بسیار پر طرفدارند.
  پروفیل های اکستروژن را میتوان بر اساس سطح مقطع دلخواه مشتری تولید کرد. ازین رو بسیاری از صنایع به استفاده از آن ها در ابزار آلات و یا محصولات خود روی آورده اند. صنعت ساختمان یکی از پر مصرف ترین صنایع در استفاده از پروفیل های آلومینیومی است.

  پروفیل هندریل آلومینیوم -آلوم طرح پاسارگاد

   

  مقاطع روشنایی آلومینیومی

  به مجموعه ای از چراغ ها که نور را به صورت خطی در محیط منتشر میکنند، چراغ های خطی میگویند.
  معمولا پایه و اساس این محصولات متشکل از نوار های اس ام دی به همراه متعلقات الکتریکی و همچنین بدنه ای  ( معمولا از جنس آلومینیوم و گاها پلاستیک) ، به عنوان استراکچر و نیز خنک کننده قطعات الکتریکی ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در مجموعه آلوم طرح پاسارگاد،  دانش و تجهیزات تولید این مقاطع آلومینیومی را به روش اکستروژن دارا بوده و تجربیات چشمگیری در این زمینه بدست آورده ایم.

  چراغ های خطی

  پروفیل آلومینیوم سولار – کلمپ پنل خورشیدی

  پنل خورشیدی از اتصال سلول‌های خورشیدی به وجود می‌آید. کار پنل خورشیدی این است که با استفاده از صفحات خورشیدی انرژی و نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. صفحات خورشیدی، از ترکیبات نیمه هادی ساخته می شوند که وظیفه آن‌ها تبدیل انرژی نورانی خورشید به انرژی الکتریکی و برق می‌باشد. این صفحات با نام فتوولتائیک یا سولار هم شناخته و نام برده می شوند. صفحات یا پنل های خورشیدی برای سر هم شدن و استقرار، نیازمند قاب و استراکچر دارند.
  یکی از انتخاب ها برای این استراکچرها پروفیل های آلومینیومی میباشند. این پروفیل های آلومینیوم که به پروفیل آلومینیوم کلمپ پنل خورشیدی معروف هستند،با استفاده از جدیدترین فن‌آوری ها و با ویژگی‌های کلاس جهانی تولید می‌شوند. پروفیل‌ های آلومینیومی که در ساخت فریم پنل خورشیدی به کار برده میشوند، به پروفیل آلومینیوم کلمپ ، فریم و سازه های گالوانیزه معروف هستند.
   
  فریم پنل خورشیدی
   
   
   

  پروفیل آلومینیوم اختصاصی

  پروفیل اختصاصی به پروفیل الومینیومی میگویند که به صورت منحصر به فرد برای کار به خصوصی طراحی شده باشد. این پروفیل ها به صورت شخصی طراحی میشوند و نمیتوانید آن ها را در فروشگاه ها بیابید. طراحی پروفیل اختصاصی متناسب با کار مدنظر باید توسط شخصی متخصص فرایند اکستروژن آلومینیوم انجام پذیرد.
  این شخص باید بداند که چه سطح مقطع های آلومینیومی قابل اکسترودند و کدام نیستند. دانش درباره اکسترود پذیری مقاطع مختلف یک امر واجب برای تولید پروفیل آلومینیومی مورد نظر است تا از هزینه‌های اضافی بکاهد.

   کدام یک از طراحی های پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود است؟

  برای طراحی پروفیل اختصاصی ابتدا سطح مقطع آن را با نرم افزار طراحی میکنند. در مرحله بعد قالب این پروفیل طراحی شده ساخته میشود و از آن تست گرفته میشود تا پایداری قالب و کیفیت پروفیل خروجی تست شود. در مرحله آخر اگر تست با موفقیت پشت سر گذاشته شود، نوبت به اکسترود عمده پروفیل آلومینیوم است و همچنین عملیات حرارتی این پروفیل ها انجام میشوند. ممکن است مشتری پوشش دلخواهی را برای مقاطع خود در نظر بگیرد که آن را نیز اعمال خواهیم کرد. آلوم طرح پاسارگاد با تجربه چندین ساله خود، بهترین انتخاب برای تولید پروفیل های اختصاصی میباشد.

  پروفیل شیاردار مهندسی

  پروفیل شیاردار به دلیل تنوع در ساختار و منعطف بودن در طراحی این امکان را فراهم میکند که آن چه را که در ذهن دارید پیاده‌سازی کنید. پس با استفاده از این ابزار آلات محدودیتی برای طراحی نخواهید داشت. این ویژگی بسیاری از صنعت گران و مهندسان را به استفاده از این پروفیل های آلومینیومی وا داشته است. این قطعات صنعتی بسیار منحصر به فرد هستند و نیاز به طراحی خاص برای اتصالات خود میباشند می باشند. به این پروفیل‌ها، پروفیل مهندسی نیز گفته میشود. با این نوع مقاطع میتوان انواع میز و صندلی آلومینیومی و قفسه ها و استراکچر ها نظیر ریل‌های آلومینیوم را ساخت.

  پروفیل شیاردار - خرید پروفیل شیاردار آلومینیوم

  آموزش استفاده از انواع اتصالات پروفیل شیاردار آلومینیومی

  عوامل تعیین کننده قیمت پروفیل های آلومینیومی

  عوامل متعددی بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم تاثیر گذار هستند. مهمترین عوامل موثر بر قیمت تمام شده پروفیل آلومینیوم میتواند قیمت بیلت آلومینیوم باشد. بیلت آلومینیوم ماده اولیه اکستروژن آلومینیوم است. 

  دستگاه پرس اکستروژن با عبور دادن بیلت آلومینیوم از قالب های اکستروژن که از قبل طراحی و تولید شده‌اند ، پروفیل آلومینیوم را تولید میکند. در ادامه به عوامل مهم دیگر که در قیمت نهایی پروفیل آلومینیومی تاثیرگذار هستند میپردازیم.

  قیمت قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم

  اگر به دنبال خرید پروفیل آلومینیومی با سطح مقطع خاصی هستید و نمیخواهید از پروفیل های آلومینیومی با سطح مقطع عمومی استفاده کنید، کاری که پیش از تولید پروفیل آلومینیومی باید انجام دهید این است که قالب اکستروژن آن را تولید کنید. 

  قالب اکستروژن انواع مختلفی دارد که بر اساس پیچیدگی سطح مقطع ساخته میشوند. هر چه سطح مقطع پروفیل پیچیده تر باشد این قالب های هم پیچیده تر خواهند بود و اجزای آن ها نیز بیشتر میشوند و قیمت نهایی قالب نیز بیشتر خواهد شد. در مقاله زیر میتوانید با انواع قالب های اکستروژن آشنا شوید.

  با انواع قالب اکستروژن آشنا شوید

  معمولا قالب های اکستروژن با فولاد آساب تولید میشود تا استحکام لازم را داشته باشد و در فرایند اکستروژن نشکند. اما ممکن است به دلایلی این قالب شکسته شود. این اتفاق باعث میشود که هزینه های تولید پروفیل آلومینیوم چند برابر شود. با استفاده از فولاد مستحکم و استفاده درست از قالب اکستروژن میتوان از بروز این حادثه جلوگیری کرد.

  قالب اکستروژن آلومینیوم

  دستمزد و هزینه اکستروژن آلومینیوم

  کارخانه هایی که دستگاه پرس اکستروژن دارند در ایران زیاد نیستند. از طرفی هم عده ای با پیشنهاد قیمت بسیار نا چیز در برابر قیمت سایر کارخانه های معتبر ادعا مبکنند که پروفیل آلومینیوم را اکسترود میکنند. پیشنهاد ما این است که هرگز به این افراد اعتماد نکنید و پروفیل آلومینیوم خود را در کارخانه های معتبر تولید کنید.

  دلیل این امر این است که دستگاه های پرس اکستروژن سطح بندی دارند. دستگاه های بی کیفیتی که معمولا ساخت کشور چین میباشند، قابلیت تولید پروفیل های آلومینیومی با کیفیت بالا را ندارند، به همین دلیل ممکن است در نهایت شما را متضرر کنند.

  این که چه کارخانه ای قابلیت تولید پروفیل آلومینیوم مد نظر شما را دارد و همچنین چگونه قیمت پروفیل آلومینیومی نهایی به حداقل مقدار ممکن برسد را میتوانید از ما بپرسید.

  هر آنچه که برای طراحیتان نیاز خواهید داشت

  فروش انواع پروفیل آلومینیوم

  سوالات متداول

  پروفیل اکسترود آلومینیوم، حاصل امسترود بیلت آلومینیوم در دستگاه پرس اکستروژن میباشد. این محصولات آلومینیومی با مقاطعی که دارند، از یکدیگر متمایز میشوند.

  به طور کلی قیمت پروفیل آلومینیوم وابسته به عوامل مختلفی است اما مهم ترین آن قیمت بیلت آلومینیوم است. اگر مقطع مورد نظرتان از مقاطع عمومی یا پروفیل های شیاردار باشند، شما لازم به طراحی قالب اکستروژن نخواهید بود و هزینه شما کمتر میشود. در غیر این شما به طراحی اختصاصی نیاز خواهید داشت و باید استعلام قیمت کنید.

  به طور معمول پروفیل های اکستروژن از آلیاژهای 6061 و 6063 ساخته میشوند. هرچند آلیاژ 6063 آلومینیوم پرطرفدارتر است.

  ابتدا شما باید با مسئول فروش تماس بگیرید و راجع به مقطع مورد نیازتان با متخصص فروش صحبت کنید. پس از بررسی محصول مورد نظرتان، در کمترین زمان ممکن برای شما پیش فاکتوری ارسال خواهد شد که درصورت تایید آن سطح مقطع مورد نظرتان تولید میشود.

  قیمت روز آلومینیوم (1401/12/23)

  نوع آلومینیوم (کیلوگرم) قیمت (تومان)
  بیلت 6063 آلومینیوم (ایرالکو) 127.000
  شمش آلومینیوم (ایرالکو) 102.000
  پروفیل آلومینیوم خام 145.000
  پروفیل آلومینیوم آنادایز شده 168.000

  چرا پروفیل آلوم طرح پاسارگاد

  هدف اصلی ما جهت ارزش آفرینی در صنعت آلومینیوم ، قرار گرفتن ما بین تولید کنندگان و مصرف کنند گان کالا ها و محصولات آلومینیومی و به ویژه پروفیلهای اکستروژن می باشد.

  فعالیت ما در این عرصه به گونه ای است طراحی مناسب نقشه ، ساخت قالب مناسب و با کیفیت ، ارائه متد های علمی هنگام فرآیند تولید پروفیل و آبکاری ، دقت دربسته بندی و همچنین زمان‌بندی دقیق و مناسب در فرآیند تولید باعث کاهش هزینه و افزایش قابل توجه کیفیت محصول نهایی و سبب وجه تمایز ما میگردد. استفاده از این متد های علمی که موجب کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت کالا می شود موجب گردیده است تا بتوانیم رقابتی مناسب با محصولات وارداتی ایجاد نماییم.

  عدم تعامل فنی و تکنیکی ما بین تولید کننده و مصرف کننده بر سر یک محصول با المان های فنی موجب گردیده است مسائلی نظیر خلا اطلاعات تکنیکی در مصرف کننده  و عدم پاسخگویی از طرف تولید کننده در این روابط ایجاد گردد. این واحد با ایجاد این تعاملات فنی موجب تسهیل مذاکرات و جلب نظر طرفین می گردد.

  در این راستا ،این شرکت با بهره‌گیری و تلفیقی از نیروهای متخصص ، با تجربه و تحصیل کرده در صنایع آلومینیوم و حسابداری صنعتی ، سعی در حل مشکلات بیان شده و بهینه کردن قیمت تمام شده و افزایش کیفیت را دارد.

  خرید پروفیل آلومینیوم

  شما به راحتی میتوانید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم را از طریق تماس با ما خریداری نمایید. مقاطع عمومی مانند پروفیل های شیاردار و پروفیل قوطی را میتوانید در صورت موجود بودن، به صورت آماده خریداری کنید و برای خرید پروفیل اختصاصی میتوانید با تماس با متخصصین فروش ما از جزئیات آن ها با خبر شوید.

  نیاز به اطلاعات تخصصی و مشاوره دارید؟

  شما به راحتی میتوانید با تماس با ما ، از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید . همچنین برای اطلاع از قیمت پروفیل الومینیوم مورد نظرتان با ما در تماس باشید .

  اگر به کمک نیاز دارید همین حالا با ما تماس بگیرید. 

  کاتالوگ های آلوم طرح پاسارگاد​

  فایل کاتالوگ های انواع مقاطع پروفیل آلومینیومی ما را دانلود کنید و درصورت نیاز به مشورت تخصصی، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  فریم پنل خورشیدی

  کاتالوگ پروفیل کلمپ پنل خورشیدی

  دانلود کاتالوگ پروفیل کلمپ آلومینیومی، آلوم طرح پاسارگاد

  پروفیل هندریل آلومینیوم یک تکه آلوم طرح

  کاتالوگ هندریل آلومینیومی

  دانلود کاتالوگ هندریل و جانپناه آلومینیومی، آلوم طرح پاسارگاد

  پروفیل شیاردار 60 در 60

  کاتالوگ پروفیل شیاردار

  دانلود کاتالوگ پروفیل شیاردار مهندسی آلوم طرح پاسارگاد

  آلوم طرح پاسارگاد - پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود

  کاتالوگ کلی آلوم طرح پاسارگاد

  دانلود کاتالوگ کلی آلوم طرح پاسارگاد

  4.6/5 - (9 امتیاز)

  3 در مورد “پروفیل آلومینیوم چیست؟ – کاربرد و مزایا پروفیل آلومینیوم”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا