پروفیل آلومینیوم چیست؟ انوع مقاطع اکستروژن کدامند؟

پروفیل آلومینیوم، یک نوع محصول فلزی است که از آلومینیوم ساخته شده است و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پروفیل‌ها اغلب به صورت استوانه‌ای، مربعی یا مستطیلی با اندازه‌ها و ابعاد مختلف و هم همچنین با طراحی اختصاصی تولید می‌شوند. پروفیل‌های آلومینیوم به عنوان جایگزینی سبک و مقاوم برای فولاد در بسیاری از کاربردها به کار می‌روند. این استفاده‌ها شامل ساخت و ساز، صنایع خودروسازی، صنعت هوایی، ساختمان‌سازی، صنایع دریایی، الکترونیک و صنایع مختلف دیگر می‌شود. این قطعات به دلیل ویژگی‌هایی مانند سبکی، مقاومت در برابر خوردگی، هدایت حرارتی و الکتریکی مناسب، قابلیت بازیافت، قابلیت پردازش و شکل‌دهی آسان و زیبایی ظاهری، بسیار مورد توجه هستند.

پروفیل آلومینیوم (پروفیل اکسترود) به عنوان یکی از پر مصرف ترین محصولات آلومینیومی به حساب می آید. پروفیل آلومینیومی در صنایع مختلف، مصارف گوناگون و متنوعی دارد. روند افزایش میزان مصرف این محصولات آلومینیومی که تفاصل بین واردات و تولید در داخل کشور و صادرات است، بیشتر از روند میزان تولید آلومینیوم در کشور می باشد. از این رو این محصولات آلومینیومی نیازمند تولید و حمایت داخلی میباشند تا بتوان نیازهای صنعتی و غیر صنعتی داخلی را فراهم نمود. این مقاطع آلومینیومی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند(در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد) روزانه مصارف جدیدی از آن ها ابداع میشود.

پروفیل آلومینیوم

نیاز بازار به افزایش تولید یا واردات پروفیل آلومینیوم

افزایش واردات آلومینیوم و تولید پروفیل آلمینیومی راه حلی مناسب برای نیاز روزافزون بازار است. در حال حاضر بیش از دو سوم مصرف فعلی بازار در ایران از واردات تامین می گردد. بررسی های بازاریابی و تخمین تقاضای مصرف داخلی و تخمین صادرات، نشان می دهد که طی سال‌های آینده تولید آلومینیوم و اکستروژن آلومینیومی در کشور باید به 1.5 میلیون تن در سال افزایش یابد. در نتیجه لازم است واحدهای جدید تولید آلومینیوم در کشور احداث شود. به علاوه تغییر نوع مصرف به خصوص در تولیداتی مانند اتومبیل سازی، واگن سازی و … مقدار مصرف را به حتی بالاتر از این مقدار نیز افزایش خواهد داد.

بر اساس استراتژی توسعه صنعت آلومینیوم کشور که توسط وزارت صنایع و معادن پایه‌گذاری شده، دست یابی به مقام برتر در منطقه برای تولید آلومینیوم اولیه و تولید بالغ بر 800 هزار تن آلومینیوم در پایان برنامه چهارم توسعه  و حدود 1.5 میلیون تن در پایان برنامه پنجم توسعه است.

سوالات متداول

پروفیل اکسترود آلومینیوم، حاصل اکسترود بیلت آلومینیوم در دستگاه پرس اکستروژن میباشد. این محصولات آلومینیومی با مقاطعی که دارند، از یکدیگر متمایز میشوند.

به طور کلی قیمت پروفیل آلومینیوم وابسته به عوامل مختلفی است اما مهم ترین آن قیمت بیلت آلومینیوم است. اگر مقطع مورد نظرتان از مقاطع عمومی یا پروفیل های شیاردار باشند، شما لازم به طراحی قالب اکستروژن نخواهید بود و هزینه شما کمتر میشود. در غیر این شما به طراحی اختصاصی پروفیل آلومینیوم نیاز خواهید داشت و باید استعلام قیمت کنید.

به طور معمول پروفیل های اکستروژن از آلیاژهای 6061 و 6063 ساخته میشوند. هرچند آلیاژ 6063 آلومینیوم پرطرفدارتر است.

ابتدا شما باید با مسئول فروش تماس بگیرید و راجع به مقطع مورد نیازتان با متخصص فروش صحبت کنید. پس از بررسی محصول مورد نظرتان، در کمترین زمان ممکن برای شما پیش فاکتوری ارسال خواهد شد که درصورت تایید آن سطح مقطع مورد نظرتان تولید میشود.

بله، امکان سفارش سطح مقطع آلومینیومی برای افراد ساکن شهر اصفهان وجود دارد. 

قیمت روز پروفیل آلومینیوم (1403/02/03)

نوع آلومینیوم (کیلوگرم) قیمت (تومان)
بیلت 6063 آلومینیوم (ایرالکو) 179.000
شمش آلومینیوم (ایرالکو) 160.000
پروفیل آلومینیوم خام 209,000
پروفیل آلومینیوم آنادایز شده 249,000

فهرست مطالب

میزان مصرف آلومینیوم در صنایع مختلف

در واقع فاکتورهای زیر فرصت مناسبی را برای توسعه آلومینیوم در کشور فراهم می نماید. آن چه که در آمار مصرف سرانه آلومینیوم در 20 سال آینده پیش بینی شده است  از 6 کیلو به 10 کیلو می رسد. بالاترین مصرف سرانه در دنیا برای کشور های کانادا و آمریکا با سرانه مصرف 30.27 و 94.22 کیلوگرم است.

اما سهم صنایع مختلف از بازار آلومینیوم به شرح زیر است :

 • صنعت حمل و نقل 26%
 • بسته بندی 20%
 • ساختمان 20%
 • برق 9%
 • صنعت تجهیزات و تاسیسات 8%
 • کالای مصرفی 6%
 • سایر صنایع 11%
 

5 دلیل برای این که از پروفیل آلومینیوم استفاده کنیم – مزایای پروفیل آلومینیوم

اگر تاکنون از محصولات اکستروژن آلومینیومی استفاده نکرده‌اید ، لازم است تا فواید استفاده از پروفیل های الومینیومی را بدانید. این محصولات آلومینیوم در زندگی روزمره ما نقش زیادی دارند و از آن‌ها استفاده زیادی میشود. در ادامه به 5 دلیل برای استفاده کردن از پروفیل های آلومینیومی میپردازیم.

1- آلومینیوم فلزی با ویژگی های منحصر به فرد

فلز آلومینیوم با ویژگی های منحصر به‌فرد زیادی همراه است. این فلز سبک با ترکیب با فلزهای دیگر می تواند مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد داشته باشد. مهمترین دلیلی که پروفیل‌های آلومینیومی اینقدر پرطرفدار هستند خصوصیات ماده اولیه آن یعنی آلومینیوم است. این فلز با توجه به آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده میتواند ویژگی‌های خاصی را به خود اختصاص دهد.

2- اکسترود پذیری آلومینیوم و تولید پروفیل الومینیوم با سطح مقطع دلخواه

آلومینیوم به صورت بیلت به عنوان ماده اولیه اکستروژن مورد استفاده قرار می گیرد. بیلت آلومینیوم را با استفاده از دستگاه اکستروژن آلومینیوم از قالب مورد نظر عبور میدهند. سپس پروفیل الومینیمی به عنوان خروجی از دستگاه اکستروژن خارج می شود.

اکسترود پذیری آلومینیوم این امکان را فراهم آورده است تا بتوانیم با طراحی قالب اکستروژن مناسب، سطح مقطع مورد نظرمان را تولید کنیم. طراحی پروفیل اکستروژن مناسب برای انجام اکستروژن آلومینیوم اهمیت زیادی دارد. اگر طراحی به درستی انجام نشود نمیتوان خروجی مناسب را از دستگاه اکستروژن آلومینیوم انتظار داشت و حتی احتمال دارد که قالب در زمان اکستروژن بشکند.

اکستروژن پروفیل آلومینیوم – چگونه پروفیل آلومینیوم اکسترود میشود؟

3- در دسترس بودن پروفیل‌های اکستروژن آلومینیومی

امروزه با پی بردن به کاربردهای پروفیل آلومینیم شرکت های زیادی در این عرصه شروع به فعالیت کرده اند. شما میتوانید با تماس با مراکز فروش پروفیل و مقاطع اکستروژن آلومینیوم، محصول دلخواهتان را سفارش داده و یا تحویل بگیرید. این که چقدر طراحی دلخواهتان اختصاصی باشد به زمان تحویل محصول نهایی تاثیر میگذراد. 

اگر میخواهید طراحی اختصاصی پروفیل داشته باشید، ساخت و پردازش محصول مورد نظرتان نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. پروفیل های آلومینیومی نیز وجود دارند که نیاز به طراحی اختصاصی ندارند و آماده فروش هستند. برخی از این پروفیل‌ها، پروفیل لوله آلومینیومی ، پروفیل شیاردار ، پروفیل قوطی آلومینیومی هستند که در ابعاد و اندازه‌های مختلف قابل سفارش و خریداری میباشند.

4- کاربردی بودن پروفیل آلومینیومی در صنایع مختلف

استفاده از این پروفیل ها ممکن است در هر صنایعی و در هر کجا اتفاق بیفتد. در صنایع الکترونیک ، ساختمان سازی و ابزار آلات پروفیل های الومینومی بسیار پر طرفدارند. این محصولات آلومینیومی به دلیل تنوع بالا و قابلیت طراحی آن‌ها با توجه به طراحی مورد نظر، استفاده از آن‌ها را در میان صنعت کاران رواج داده است.

5- ظاهر نهایی زیبا با رنگ دلخواه

پروفیل دکورال آلومینیومی

شما میتوانید به هر شکل که علاقه دارید، پروفیل اکستروژن دلخواهتان را پوشش دهید. آنادایز پروفیل آلومینیوم هم موجب افزایش استحکام و هم باعث افزایش زیبایی محصول نهایی می شود. رنگ های الکترواستاتیکی نیز با تنوع رنگی بسیار زیاد ، مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. پوشش محصولات آلومینیومی میتواند بر اساس کاربرد و مصرف آن انتخاب شود. به طوری که در صنایعی که ظاهر و نمای پروفیل اهمیت زیادی دارد، گزینه های زیادی نظیر آنادایزینگ، رنگ الکترواستاتیک و رنگ دکورال وجود دارند.

انواع پروفیل آلومینیوم کدامند؟ (محصولات پروفیل آلومینیوم)

بر اساس کاربرد و مصرف پروفیل های آلومینیومی، انواع مختلفی از این سطح مقاطع وجود دارند. هرکدام از این محصولات ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که متناسب با کاربرد آن‌ها این ویژگی ها تعبیه شده اند. به طور کلی انواع سطح مقاطع اکسترود آلومینیومی را به دسته بندی زیر تقسیم بندی میکنیم:

هیت سینک آلومینیومی

پروفیل هیت سینک

عبور جریان از قطعات الکترونیکی تولید گرمای مخرب می کند. در صورتی که این حرارت تولیدی به طور مناسب و مستمر دفع نشود، عمر مفید قطعات کاهش یافته و حتی در مواردی موجب سوختن آن‌ها می‌شود. 
 
جهت خنک‌سازی مؤثر و کارامد قطعات الکترونیکی از هیت سینک (رادیاتور خنک‌کننده) استفاده می شود. نحوه آنادایز / آنادایزینگ هیتسینک به این شکل است که ابتدا اسید فسفریک به عنوان یک الکترولیت موجب تخلخل آلومینیوم می شود. در ادامه جریان الکتریکی به آن اعمال شده و روی آن یک پوشش اکسیدی-آندی سیل شده به ضخامت 1 تا 4 میلی‌متر ایجاد می کند و در نهایت آنادایز پروفیل هیت سینک به پایان می رسد.
 
 

پروفیل هندریل آلومینیومی

 
پروفیل هندریل آلومینیوم -آلوم طرح پاسارگاد
هندریل آلومینیومی از پر کاربردترین فریم های شیشه است که به عنوان گیره و نگهدارنده شیشه عمل میکند. به گونه ای که ایمنی و استحکام شیشه به عنوان یک حفاظ قابل اطمینان شمرده می شود. این پروفیل آلومینیوم نوعی محصول اکستروژنی است که بر اساس نیاز با مقطعی خاص و استحکام مورد نظر تولید و اکسترود آلومینیوم می شود.
 

امروزه با مدرن شدن صنعت معماری و طراحی ساختمان ، استفاده از پروفیل های آلومینیوم در نرده و نما ها رایج شده است. پروفیل های آلومینیومی به دلیل قابلیت تولید دلخواهشان بسیار پر طرفدارند.

پروفیل های اکستروژن را میتوان بر اساس سطح مقطع دلخواه مشتری تولید کرد. ازین رو بسیاری از صنایع به استفاده از آن ها در ابزار آلات و یا محصولات خود روی آورده اند. صنعت ساختمان یکی از پر مصرف ترین صنایع در استفاده از پروفیل های آلومینیومی است.

پروفیل آلومینیوم نرده و نما

پروفیل آلومینیوم نرده و نما - پروفیل آلومینیومی ساختمانی
پروفیل‌های آلومینیوم در صنعت ساختمان‌سازی به عنوان یک جایگزین سبک و مقاوم برای فولاد استفاده می‌شوند، به خصوص در ساخت نرده و نمای ساختمان. در ساخت نرده‌ها، پروفیل‌های آلومینیوم به عنوان قاب‌های ساپورتی برای مواد مانند شیشه یا فلزات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پروفیل‌ها به دلیل ویژگی‌های خود همچون سبکی، مقاومت در برابر خوردگی، قابلیت شکل‌دهی آسان، و ظاهر زیبا، به نرده‌ها زیبایی، استحکام و ایمنی می‌بخشند.
 
پروفیل آلومینیوم در نمای ساختمان، به عنوان یک جزء اساسی و مهم در ساختارهای معماری به کار می‌رود. این پروفیل‌ها به دلیل ویژگی‌هایی مانند سبکی، مقاومت در برابر خوردگی، زیبایی و قابلیت شکل‌دهی، بسیار مورد توجه هستند. آنها به طور گسترده در سیستم‌های نمای خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، از جمله پنجره‌ها، درب‌ها، واحدهای نورپردازی، حفاظ‌ها، و سیستم‌های نمای دیواری. علاوه بر این، پروفیل‌های آلومینیوم معمولاً در سیستم‌های نمای داخلی نیز به کار می‌روند، که شامل پارتیشن‌ها، دروازه‌ها، پوشش دیوارها و سیستم‌های سقفی می‌شوند. به علاوه، از آنها در ایجاد سیستم‌های معلق و سقف‌های توری نیز استفاده می‌شود که به دلیل سبکی و استحکام آلومینیوم، بهترین عملکرد را ارائه می‌دهند.
 
 

مقاطع روشنایی آلومینیومی

چراغ های خطی

به مجموعه ای از چراغ ها که نور را به صورت خطی در محیط منتشر میکنند، چراغ های خطی میگویند. معمولا پایه و اساس این محصولات متشکل از نوار های اس ام دی به همراه متعلقات الکتریکی و همچنین بدنه ای  ( معمولا از جنس آلومینیوم و گاها پلاستیک) ، به عنوان استراکچر و نیز خنک کننده قطعات الکتریکی ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ما در مجموعه آلوم طرح پاسارگاد،  دانش و تجهیزات تولید این مقاطع آلومینیومی را به روش اکستروژن دارا بوده و تجربیات چشمگیری در این زمینه بدست آورده ایم.

پروفیل آلومینیوم سولار – کلمپ پنل خورشیدی

فریم پنل خورشیدی

پنل خورشیدی از اتصال سلول‌های خورشیدی به وجود می‌آید. کار پنل خورشیدی این است که با استفاده از صفحات خورشیدی انرژی و نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. صفحات خورشیدی، از ترکیبات نیمه هادی ساخته می شوند که وظیفه آن‌ها تبدیل انرژی نورانی خورشید به انرژی الکتریکی و برق می‌باشد. این صفحات با نام فتوولتائیک یا سولار هم شناخته و نام برده می شوند. صفحات یا پنل های خورشیدی برای سر هم شدن و استقرار، نیازمند قاب و استراکچر دارند.
 
یکی از انتخاب ها برای این استراکچرها پروفیل های آلومینیومی میباشند. این پروفیل های آلومینیوم که به پروفیل آلومینیوم کلمپ پنل خورشیدی معروف هستند،با استفاده از جدیدترین فن‌آوری ها و با ویژگی‌های کلاس جهانی تولید می‌شوند. پروفیل‌ های آلومینیومی که در ساخت فریم پنل خورشیدی به کار برده میشوند، به پروفیل آلومینیوم کلمپ ، فریم و سازه های گالوانیزه معروف هستند.
 
 
 
 

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل اختصاصی به پروفیل الومینیمی میگویند که به صورت منحصر به فرد برای کار به خصوصی طراحی شده باشد. این پروفیل ها به صورت شخصی طراحی میشوند و نمیتوانید آن ها را در فروشگاه ها بیابید. طراحی پروفیل اختصاصی متناسب با کار مدنظر باید توسط شخصی متخصص فرایند اکستروژن آلومینیوم انجام پذیرد. این شخص باید بداند که چه سطح مقطع های آلومینیومی قابل اکسترودند و کدام نیستند. دانش درباره اکسترود پذیری مقاطع مختلف یک امر واجب برای تولید پروفیل اکسترود مورد نظر است تا از هزینه‌های اضافی بکاهد.

همانطور که گفته شد تولید پروفیل آلومینیوم یک بحث تخصصی است. باید تمام جوانب اکستروژن آلومینیوم را برای تولید پروفیل آلومینیومی ایده آل مشتری در نظر گرفت که لازمه‌اش داشتن تخصص حرفه ای و کامل در زمینه اکستروژن است ، در غیر این صورت پروفیل اکسترود به صورت غیر حرفه ای تولید می شود که این نتیجه به هیچ عنوان مطلوب نیست.

کدام یک از طراحی های پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود است؟

برای طراحی پروفیل اختصاصی ابتدا سطح مقطع آن را با نرم افزار طراحی میکنند. در مرحله بعد قالب این پروفیل طراحی شده ساخته میشود و از آن تست گرفته میشود تا پایداری قالب و کیفیت پروفیل خروجی تست شود. در مرحله آخر اگر تست با موفقیت پشت سر گذاشته شود، نوبت به اکسترود عمده پروفیل آلمینیوم است و همچنین عملیات حرارتی این پروفیل ها انجام میشوند. ممکن است مشتری پوشش دلخواهی را برای مقاطع خود در نظر بگیرد که آن را نیز اعمال خواهیم کرد. آلوم طرح پاسارگاد با تجربه چندین ساله خود، بهترین انتخاب برای تولید پروفیل های اختصاصی میباشد.

پروفیل شیاردار مهندسی

پروفیل شیاردار به دلیل تنوع در ساختار و منعطف بودن در طراحی این امکان را فراهم میکند که آن چه را که در ذهن دارید پیاده‌سازی کنید. پس با استفاده از این ابزار آلات محدودیتی برای طراحی نخواهید داشت. این ویژگی بسیاری از صنعت گران و مهندسان را به استفاده از این پروفیل های آلومینیومی وا داشته است. 
 
این قطعات صنعتی بسیار منحصر به فرد هستند و نیاز به طراحی خاص برای اتصالات خود میباشند می باشند. به این پروفیل‌ها، پروفیل مهندسی نیز گفته میشود. با این نوع مقاطع میتوان انواع میز و صندلی آلومینیومی و قفسه ها و استراکچر ها نظیر ریل‌های آلومینیوم را ساخت.
پروفیل شیاردار

آموزش استفاده از انواع اتصالات پروفیل شیاردار

عوامل تعیین کننده قیمت پروفیل های آلومینیومی

عوامل متعددی بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم تاثیر گذار هستند. مهمترین عوامل موثر بر قیمت تمام شده پروفیل آلومینیوم میتواند قیمت بیلت آلومینیوم باشد. بیلت آلومینیوم ماده اولیه اکستروژن آلومینیوم است. 

دستگاه پرس اکستروژن با عبور دادن بیلت آلومینیوم از قالب های اکستروژن که از قبل طراحی و تولید شده‌اند ، پروفیل آلومینیوم را تولید میکند. در ادامه به عوامل مهم دیگر که در قیمت نهایی پروفیل آلومینیومی تاثیرگذار هستند میپردازیم.

قیمت بیلت آلومینیوم

قیمت بیلت آلومینیوم، یا همان مواد خام آلومینیوم، می‌تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت پروفیل‌های آلومینیوم داشته باشد. زیرا بیلت‌ها یا مواد اولیه آلومینیوم، مهمترین عامل در تولید پروفیل‌ها هستند و هزینه تولید آنها را تعیین می‌کنند. افزایش قیمت بیلت آلومینیوم معمولاً منجر به افزایش قیمت پروفیل‌های آلومینیوم می‌شود، زیرا تولیدکنندگان این افزایش هزینه را به مشتریان خود انتقال می‌دهند تا مارجین سود خود را حفظ کنند. به عبارت دیگر، افزایش قیمت بیلت آلومینیوم ممکن است به صورت مستقیم منعکس شود در قیمت نهایی پروفیل‌های آلومینیوم که به بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه، تغییرات در قیمت بیلت آلومینیوم می‌تواند تأثیر زیادی بر روی قیمت و قابلیت رقابتی پروفیل‌های آلومینیوم داشته باشد.
 
قیمت بیلت آلومینیوم امروز: 179.000 تومان است.
 

قیمت قالب اکستروژن

اگر به دنبال خرید پروفیل آلومینیومی با سطح مقطع خاصی هستید و نمیخواهید از پروفیل های آلومینیومی با سطح مقطع عمومی استفاده کنید، کاری که پیش از تولید پروفیل آلومینیومی باید انجام دهید این است که قالب اکستروژن آن را تولید کنید. 

قالب اکستروژن انواع مختلفی دارد که بر اساس پیچیدگی سطح مقطع ساخته میشوند. هر چه سطح مقطع پروفیل پیچیده تر باشد این قالب های هم پیچیده تر خواهند بود و اجزای آن ها نیز بیشتر میشوند و قیمت نهایی قالب نیز بیشتر خواهد شد. در مقاله زیر میتوانید با انواع قالب های اکستروژن آشنا شوید.

با انواع قالب اکستروژن آشنا شوید

قالب اکستروژن آلومینیوم

معمولا قالب های اکستروژن با فولاد آساب تولید میشود تا استحکام لازم را داشته باشد و در فرایند اکستروژن نشکند. اما ممکن است به دلایلی این قالب شکسته شود.

دلایل شکستن قالب اکستروژن آلومینیوم

این اتفاق باعث میشود که هزینه های اکسترود آلومینیوم چند برابر شود. با استفاده از فولاد مستحکم و استفاده درست از قالب اکستروژن میتوان از بروز این حادثه جلوگیری کرد.

دستمزد و هزینه اکستروژن آلومینیوم

کارخانه هایی که دستگاه پرس اکستروژن دارند در ایران زیاد نیستند. از طرفی هم عده ای با پیشنهاد قیمت بسیار نا چیز در برابر قیمت سایر کارخانه های معتبر ادعا مبکنند که پروفیل آلومینیوم را اکسترود میکنند. پیشنهاد ما این است که هرگز به این افراد اعتماد نکنید و پروفیل اکستروژن خود را در کارخانه های معتبر تولید کنید.

دلیل این امر این است که دستگاه های پرس اکستروژن سطح بندی دارند. دستگاه های بی کیفیتی که معمولا ساخت کشور چین میباشند، قابلیت تولید پروفیل های آلومینیومی با کیفیت بالا را ندارند، به همین دلیل ممکن است در نهایت شما را متضرر کنند. این که چه کارخانه ای قابلیت تولید مقطع اکستروژن مد نظر شما را دارد و همچنین چگونه قیمت پروفیل نهایی به حداقل مقدار ممکن برسد را میتوانید از ما بپرسید.

خرید پروفیل آلومینیوم در تهران

 

فروش پروفیل آلومینیوم در تهران سال ها است که توسط شرکت ها و کارخانه های بزرگ صنعت آلومینیوم انجام می شود. تولید پروفیل آلومینیوم همانند دیگر ابزار آلات تخصصی و فنی نیاز به دانش مخصوص به خود را دارد.

هر شخص یا کارخانه ای که به تولید پروفیل آلومینیومی مشغول است لزوما نمیتواند نیاز های مشتریان را برای دست یافتن به مقطع اکسترودی مورد نظرشان رفع کند.همچنین وجود راهی برای ارتباط با مشتری یکی از ضرورت های اکسترود و تولید پروفیل آلومینیوم است. زیرا پروفیل اکسترود آلومینیوم باید تطابق کامل را با نیاز مشتری داشته باشد تا قابل استفاده باشد.

این ارتباط نقش مهمی در کیفیت محصول نهایی نیز دارد. به همین دلیل شرکت های زیادی در زمینه مهندسی فروش پروفیل آلومینوم در تهران و همچنین در شهر های بزرگی نظیر اراک و اصفهان مشغول به کارند.

مرکز فروش پروفیل آلومینیوم در تهران کجا است؟

در تهران همانند دیگر شهر های بزرگ چندین مرکز برای فروش پروفیل آلومینیوم وجود دارد . این مراکز در زمینه فروش مقاطع جزئی با سطح مقطعی عمومی کاربرد دارند.

مرکز آهن شادآباد و شهرک صنعتی گلگون از جمله مراکز فروش پروفیل آلومینیومی و دیگر محصولات آلومییومی میباشند. امروزه با اینترنتی شدن فروشگاه ها مغازه ها و کارخانه های بزرگ نیز در اینترنت فروشگاه خود را در عرصه عمومی به نمایش گذاشته اند . آلوم طرح پاسارگاد نیز با سابقه چندین ساله در زمینه فروش پروفیل آلومینیوم اختصاصی ، از قدیمی ترین سایت های تخصصی پروفیل آلومینیومی میباشد.

خرید پروفیل آلومینیوم در شهر اصفهان

پروفیل آلومینیوم یک ابزار فنی و کاربردی است که ممکن است استفاده از آن در هر شهری مانند اصفهان لازم شود. طراحی و تولید پروفیل های آلومینیومی یک بحث فنی است. در زمینه اکستروژن آلومینیوم شرکت های بزرگی در ایران فعالیت می کنند که به مرور زمان این شرکت ها گسترش پیدا کردند و تولیدات خود را در سراسر کشور می فروشند. اما خدمات مهندسی و مشاوره ای در زمینه تولید و اکستروژن پروفیل آلومینیوم بحثی جدا از تولید پروفیل آلومینیوم است.

این خدمات یک معامله دو سر سود برای مشتری و شرکت خدمات دهنده است. متخصصین ما با طراحی بهترین و بهینه ترین حالت پروفیل آلومینیوم مورد نظرتان هزینه های اکستروژن را می کاهند. همچنین مدیران بازرگانی ما با شناخت در بازار تولید پروفیل آلومینیومی بهترین نتیجه را برای شما حاصل می نمایند. امروزه شرکت آلوم طرح پاسارگاد خدمات خود را گسترش داده و مشتریان عزیز حتی در شهر اصفهان هم می توانند از همکاری با ما بهره‌مند شوند.

خرید پروفیل آلومینیوم در شهر یزد

خرید پروفیل آلومینیوم در شهر یزد

آلوم طرح پاسارگاد این افتخار را دارد که با همکاری شما عزیزان خرید پروفیل آلومینیوم را در شهر یزد هم راحت تر کند. ازین پس مشکلی در رساندن سفارشات خود در یزد نخواهید داشت. تیم ما یکی از بهترین و متخصص ترین افراد در این صنعت را دارا است و همواره پاسخگوی سوالات شما می باشد. 

اگر طرحی در ذهن دارید با ما تماس بگیرید تا ما راجع به قابل اکسترود بودن سطح مقطح مورد نظرتان به شما اطلاعات لازم را می دهیم. خدمات خرید پروفیل آلومینیوم در شهر یزد همانند شهر های دیگر ایران در زمینه خرید و طراحی پروفیل های آلومینیومی در سطح مقطع های مختلف ارائه می گردد. هم اکنون مشتریان عزیز ما می توانند بدون هیچ نگرانی محصول خود را سفارش دهند و به موقع تحویل بگیرند.

خرید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم در خوزستان

پروفیل آلومینیوم در خوزستان - خرید پروفیل آلومینیوم

خرید پروفیل آلومینیوم از خوزستان دیگر کار دشواری نیست. این که شما به چه پروفیل آلومینیومی نیاز دارید نیاز به درک متقابل بین مشتری و تولید کننده پروفیل آلومینیوم دارد. بسیاری از تولید کنندگان مطرح حال حاضر نمیتوانند خلا بین مشتری و تولید کننده را برطرف کنند. 

لذا در بسیاری از موارد به دلیل برطرف نشدن نیاز مشتری نارضایتی هایی به وجود میاید. همچنین بسیاری از شرکت ها برای ارسال پروفیل آلومینیوم به شهر های دیگر دچار مشکل میشوند. عمده مشکل آن ها به دلیل نبودن نیرو در محل تحویل بار و ارسال بار میباشد. سالانه افراد زیادی از خوزستان  و به خصوص شهر اهواز برای تولید پروفیل آلومینیوم اقدام میکنند. آلوم طرح پاسارگاد این امکان را فراهم آورده تا بهترین خدمات را برای تولید پروفیل آلومینیوم به هموطنان خوزستانی ارائه دهیم.

تولید پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم یک ابزار و وسیله تخصصی است و در بسیاری از مواقع نیاز است که به طور اختصاصی طراحی و تولید شود. تولید پروفیل آلومینیوم فرایندی چند مرحله ای است. متخصصین این عرصه می توانند بهترین مشاوران شما در عرصه طراحی و تولید پروفیل آلومینیوم باشند.

باید بررسی های لازم انجام داده شود تا بهترین حالت برای تولید یک پروفیل آلومینیوم اکسترود پذیر در نظر گرفته شود. باید توجه داشت که مواد اولیه پروفیل آلومینیوم بسیار در کیفیت نهایی پروفیل اکسترود تاثیر گذار است.

اگر مواد اولیه کیفیت لازم را نداشته باشند ، تمام زحمات برای تولید پروفیل آلومینیوم مورد نظرمان از بین می رود. در زمینه کیفیت مواد اولیه نیز نیازمند نظر های تخصصی و هوشمندانه هستیم. در ادامه این مقاله به روند تولید پروفیل آلومینیوم از اولین مراحل تا مراحل تکمیلی می پردازیم.

محصولات آلومینیومی - تولید پروفیل آلومینیوم- تولید کننده پروفیل آلومینیوم - بازار پروفیل آلومینیوم

مراحل تولید پروفیل آلومینیوم 

ساخت پروفیل آلومینیوم به روش اکستروژن انجام می شود. به طور کلی اکستروژن به فرآیندی گفته می شود که طی آن بیلت های آلومینیوم ، تحت فشار از داخل قالب با شکل خاص (از قبل طراحی شده) رد شده و سطح مقطعی را تولید می کند. اکستروژن روش های مختلفی دارد که عمومی و ساده ترین شکل آن به صورت اکسترود مستقیم است. صنعتگران کانتینر دستگاه را از چند لایه فولادی (معمولا دو لایه) میسازند که معمولا‍ً قادر به تحمل تنش های شعاعی بسیار بالا است.

1- طراحی و تولید قالب پروفیل آلومینیوم

پیش از تولید پروفیل آلومینیوم باید قالبی جهت اکسترود آلومینیوم داشته باشیم. ساخت قالب به لحاظ دقت در ابعاد و طراحی مناسب ، همچنین به لحاظ استحکام و طول عمر، نقش تعیین کننده ای در کیفیت پروفیل آلومینیوم و همچنین کاهش قیمت پروفیل اکستروژن خواهد داشت.

2- پیش گرم کردن بیلت آلومینیوم

برای تولید پروفیل آلومینیوم از بیلت آلومینیومی که قبلاً در کوره پیش گرم، به دمای مناسب تولید رسیده بود داخل دستگاه قرار داده می شود. بیلت آلومینیومی بین ۵۰۰ – ۴۵۰ درجه سانتی گراد پیش گرم می شود. دلیل این پیش گرمایش این است که در این دما جریان تنش در آلیاژ آلومینیوم بسیار کم است.

3- چرب کردن بیلت آلومینیومی

بعد از این که بیلت به دمای مورد نظر میرسد ، بیلت توسط لودر به داخل رام رانده میشود و بیلت را بوسیله دوده یا چربی مخصوص چرب می‌کنند. این کار از چسبیدن بیلت به قالب جلوگیری می کند و همچنین نقش روان‌کننده را ایفا می‌کند.

4- اکسترود و تولید پروفیل آلومینیومی

در مرحله بعد بیلت آلومینیوم به کرایدل دستگاه اکستروژن متصل می شود. رام با فشار بیلت را به جلو می راند تا اینکه بیلت وارد کانتینر شود. در اثر فشاری که وارد میشود، دما بالا می رود. مواد نیمه مذاب و خمیری مانند از داخل قالب عبور کرده و شکل پروفیل را می سازند. وجود نیروهای اصطکاکی به میزان قابل توجهی باعث افزایش فشار دستگاه پرس می شود.

به صورت تجربی دیده میشود که در فاز اول تولید، زمانی که بیلت پشت قالب قرار میگیرد ،‌ فشار دستگاه سریعاً به بالاترین مقدار خود افزایش پیدا می کند. این باعث می شود وضعیت تولید پروفیل ناپایدار شود. برای اصلاح و تعیین مشکلات قالب، از سر شاخه ی بیرون آمده از قالب استفاده می کنند. این سر شاخه بیان کننده مشکلات موجود در تولید پروفیل آلومینیوم است.

5- دستگاه پولر

پروفیل اکسترودی که از قالب خارج می شود، باید به صورت دستی و یا اتوماتیک بیرون کشیده شود. این کار فشار را بسیار کاهش می دهد و به تولید پروفیل بسیار کمک می کند. اگر این کار بخواهد به صورت اتوماتیک صورت پذیرد ، به وسیله دستگاه پولر انجام میگرد.

دستگاه پولر ، پروفیل آلومینیومی را به طور یک دست و با قدرت یکسان بیرون می کشد و بر روی ریل های مقابل دستگاه قرار می دهد. این عمل تا حد بسیاری به جلوگیری از تاب گیری و اصلاح پیچیدگی پروفیل کمک می کند.

در فاز دوم تولید، بیلت آلومینیوم به حالت پایدار میرسد و فشار روی دستگاه کاهش پیدا می کند که پروفیل آلومینیوم  نیز کیفیت خوبی خواهد داشت. در فاز سوم بیلت به آرامی به انتها میرسد و فشار بر روی دستگاه به کمترین حد خود می رسد.

6- خنک کردن و تاب گیری پروفیل آلومینیوم تولید شده

محصول مورد نظر پس از اکسترود به میز خنک‌کننده منتقل می‌شود. بعد از خنک شدن پروفیل های آلومینیومی آن‌ها را به روی میز مخصوصی (استریج) هدایت می‌کنند. در این مرحله آن‌ها را تاب گیری صورت می گیرد. این عملیات باعث می ‌شود که پروفیل ها به صورت صاف و یکنواخت طبق استانداردهای مورد نظر در آیند.

آنادایز پروفیل آلومینیوم تولید شده

انادایزینگ پروفیل آلومینیوم یکی از روش های رنگ کردن آلومینیوم است. آندایز کردن علاوه بر زیبایی باعث استحکام پروفیل آلومینیوم هم می شود  . مكانيزم كلي عمل آنادایز به اين صورت است كه جريان مستقيم برق از مايع الكتروليت مناسبی مي گذرد كه در آن آلومينيوم آند بوده و فلز مناسب ديگري كاتد مي باشد. در اين صورت بر سطح آلومينيوم لايه نازكي از اكسيد ايجاد مي گردد كه ضخامت آن به عوامل گوناگوني بستگي دارد.

آلومينيوم در شرايط معمولي نيز اكسيده مي شود. به طوري كه در مجاورت هوا و به طور معمول لايه اي از اكسيد به ضخامت  0.01 ميكرون و به صورت غير متخلخل بر روي سطوح قطعات آلومينيومي تشكيل مي گردد كه وظيفه حفاظت از سطح فلز را در محيط بر عهده دارد. اما برتري و مزيت اكسيد که ایجاد میشود در روش آندايزينگ نسبت به شرايط طبيعي مقاومت بيشتر آن در مقابل خوردگي است.

از مزیت های آندایز پروفیل آلومینیوم میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • افزايش مقاومت در مقابل خوردگي
 • انادایزینگ باعث افزايش قدرت چسبندگي رنگ ها می شود
 • انادایز به عنوان يكي از مراحل آبكاري
 • ايجاد نماي ظاهري مناسب جهت دكوراسيون و تزئينات
 • انادایز موجب عايق كاری می شود
 • كاربرد در صنايع فتوگراف و ليتوگراف
 • انودایز باعث افزايش قابليت تابش و انتشار حرارت می شود
 • افزايش مقاومت سايشی
 • رديابي و كنترل درزهاي سطحی با انادایز

پروفیل آلوم طرح پاسارگاد

هدف اصلی ما جهت ارزش آفرینی در صنعت آلومینیوم ، قرار گرفتن ما بین تولید کنندگان و مصرف کنند گان کالا ها و محصولات آلومینیومی و به ویژه پروفیلهای اکستروژن می باشد.

فعالیت ما در این عرصه به گونه ای است طراحی مناسب نقشه، ساخت قالب مناسب و با کیفیت، ارائه متدهای علمی هنگام فرآیند تولید پروفیل و آبکاری ، دقت دربسته بندی و همچنین زمان‌بندی دقیق و مناسب در فرآیند تولید باعث کاهش هزینه و افزایش قابل توجه کیفیت محصول نهایی و سبب وجه تمایز ما میگردد. استفاده از این متد های علمی که موجب کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت کالا می شود موجب گردیده است تا بتوانیم رقابتی مناسب با محصولات وارداتی ایجاد نماییم.

عدم تعامل فنی و تکنیکی ما بین تولید کننده و مصرف کننده بر سر یک محصول با المان های فنی موجب گردیده است مسائلی نظیر خلا اطلاعات تکنیکی در مصرف کننده  و عدم پاسخگویی از طرف تولید کننده در این روابط ایجاد گردد. این واحد با ایجاد این تعاملات فنی موجب تسهیل مذاکرات و جلب نظر طرفین می گردد.

در این راستا ،این شرکت با بهره‌گیری و تلفیقی از نیروهای متخصص ، با تجربه و تحصیل کرده در صنایع آلومینیوم و حسابداری صنعتی ، سعی در حل مشکلات بیان شده و بهینه کردن قیمت تمام شده و افزایش کیفیت را دارد.

خرید پروفیل آلومینیوم از آلوم طرح پاسارگاد

شما به راحتی میتوانید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم را از طریق تماس با ما خریداری نمایید. مقاطع عمومی مانند پروفیل های شیاردار و پروفیل قوطی را میتوانید در صورت موجود بودن، به صورت آماده خریداری کنید و برای خرید پروفیل اختصاصی میتوانید با تماس با متخصصین فروش ما از جزئیات آن ها با خبر شوید.

همواره میان کارخانه های تولید پروفیل اکسترود آلومینیوم و مشتری خلا وجود داشته و دارد. این خلا مربوط به شیوه ارتباط بین مشتری و تولید کننده میباشد. اکثر کارخانه های تولیدی پروفیل آلومینیوم وقت کافی برای مدیریت و پاسخگویی به همه مشتریان خود را ندارند. این نقص موجب می شود تا رضایت مشتری جلب نشود و مشتری نتواند به آن چه که نیاز دارد برسد.

تیم آلوم طرح پاسارگاد تخصص خود را در معتبر ترین کارخانه های تولید آلومینیوم ایران کسب کردند. این تیم (که اکنون هیئت مدیره این شرکت را تشکیل میدهند) توانستند با یافتن و پر کردن خلا موجود در خدمات فروش تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم تجربه ای متفاوت از اکستروژن پروفیل آلومینیوم را برای مشتریان به ارمغان آورند. اکنون بزرگترین شرکت های حاضر در صنعت ایران با آلوم طرح پاسارگاد مشغول همکاری هستند. شما نیز میتوانید به جمع بزرگ ما بپیوندید.

نیاز به اطلاعات تخصصی و مشاوره دارید؟

شما به راحتی میتوانید با تماس با ما ، از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. همچنین برای اطلاع از قیمت پروفیل اکستروژن الومینیوم مورد نظرتان با ما در تماس باشید . اگر به کمک نیاز دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

کاتالوگ های آلوم طرح پاسارگاد​

فایل کاتالوگ های انواع مقاطع پروفیل آلومینیومی ما را دانلود کنید و درصورت نیاز به مشورت تخصصی، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فریم پنل خورشیدی

کاتالوگ پروفیل کلمپ پنل خورشیدی

دانلود کاتالوگ پروفیل کلمپ آلومینیومی، آلوم طرح پاسارگاد

پروفیل هندریل یک تکه آلوم طرح

کاتالوگ هندریل آلومینیومی

دانلود کاتالوگ هندریل و جانپناه آلومینیومی، آلوم طرح پاسارگاد

پروفیل شیاردار 60 در 60

کاتالوگ پروفیل شیاردار

دانلود کاتالوگ پروفیل شیاردار مهندسی آلوم طرح پاسارگاد

آلوم طرح پاسارگاد - پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود

کاتالوگ کلی آلوم طرح پاسارگاد

دانلود کاتالوگ کلی آلوم طرح پاسارگاد

4.6/5 - (9 امتیاز)

6 دیدگاه دربارهٔ «پروفیل آلومینیوم چیست؟ انوع مقاطع اکستروژن کدامند؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا