پروفیل آلومینیوم - اکستروژن آلومینیوم - آلوم طرح پاسارگاد

پروفیل آلومینیوم چیست و در کجا استفاده میشود

پروفیل آلومینیوم (پروفیل اکسترود) به عنوان یکی از پر مصرف ترین بخش مصارف آلومینیوم به حساب می آید.پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلف مصارف مختلفی دارد. روند افزایش و میزان مصرف ظاهری این محصول که تفاصل بین واردات و تولید در داخل کشور و صادرات است، بیشتر از روند میزان تولید آلومینیوم در کشور می باشد. افزایش واردات آلومینیوم و تولید پروفیل الومینیومی پاسخگوی نیاز روزافزون بازار است. در واقع بیش از دو سوم مصرف فعلی بازار در ایران از واردات تامین می گردد. بررسی های بازاریابی و تخمین تقاضای مصرف داخلی و تخمین صادرات، نشان می دهد که طی سال‌های آینده تولید آلومینیوم و پروفیل‌های آلومینیومی در کشور باید به 1.5 میلیون تن در سال افزایش یابد.

بنابراین لازم است واحدهای جدید تولید آلومینیوم در کشور احداث شود. به علاوه تغییر نوع مصرف به خصوص در تولیداتی مانند اتومبیل سازی، واگن سازی و … مقدار مصرف را به حتی بالاتر از این مقدار نیز افزایش خواهد داد.

بر اساس استراتژی توسعه صنعت آلومینیوم کشور که توسط وزارت صنایع و معادن پایه‌گذاری شده، دست یابی به مقام برتر در منطقه برای تولید آلومینیوم اولیه و تولید بالغ بر 800 هزار تن آلومینیوم در پایان برنامه چهارم توسعه  و حدود 1.5 میلیون تن در پایان برنامه پنجم توسعه است.

محصولات آلومینیومی - تولید پروفیل آلومینیوم- تولید کننده پروفیل آلومینیوم - بازار پروفیل آلومینیوم

میزان مصرف آلومینیوم در صنایع مختلف

در واقع فاکتورهای زیر فرصت مناسبی را برای توسعه آلومینیوم در کشور فراهم می نماید. آن چه که در آمار مصرف سرانه آلومینیوم در 20 سال آینده پیش بینی شده است  از 6 کیلو به 10 کیلو می رسد. بالاترین مصرف سرانه در دنیا برای کشور های کانادا و آمریکا با سرانه مصرف 30.27 و 94.22 کیلوگرم است.

اما سهم صنایع مختلف از بازار آلومینیوم به شرح زیر است :

  • صنعت حمل و نقل 26%
  • بسته بندی 20%
  • ساختمان 20%
  • برق 9%
  • صنعت تجهیزات و تاسیسات 8%
  • کالای مصرفی 6%
  • سایر صنایع 11% 

5 دلیل برای این که از پروفیل آلومینیوم استفاده کنیم

اگر تاکنون از محصولات اکستروژن آلومینیومی استفاده نکرده‌اید ، لازم است تا فواید استفاده از پروفیل های الومینیومی را بدانید. این محصولات آلومینیوم در زندگی روزمره ما نقش زیادی دارند و از آن‌ها استفاده زیادی میشود. در ادامه به 5 دلیل برای استفاده کردن از پروفیل های آلومینیومی میپردازیم.

1- آلومینیوم فلزی با ویژگی های منحصر به فرد

فلز آلومینیوم با ویژگی های منحصر به‌فرد زیادی همراه است. این فلز سبک با ترکیب با فلزهای دیگر می تواند مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد داشته باشد. مهمترین دلیلی که پروفیل‌های آلومینیومی اینقدر پرطرفدار هستند خصوصیات ماده اولیه آن یعنی آلومینیوم است. این فلز با توجه به آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده میتواند ویژگی‌های خاصی را به خود اختصاص دهد.

2- اکسترود پذیری آلومینیوم و تولید پروفیل الومینیوم با سطح مقطع دلخواه

آلومینیوم به صورت بیلت به عنوان ماده اولیه اکستروژن مورد استفاده قرار می گیرد. بیلت آلومینیوم را با استفاده از دستگاه اکستروژن آلومینیوم از قالب مورد نظر عبور میدهند. سپس پروفیل آلومینیوم به عنوان خروجی از دستگاه اکستروژن خارج می شود.

اکسترود پذیری آلومینیوم این امکان را فراهم آورده است تا بتوانیم با طراحی قالب اکستروژن مناسب، سطح مقطع مورد نظرمان را تولید کنیم. طراحی پروفیل آلومینیوم مناسب برای انجام اکستروژن آلومینیوم اهمیت زیادی دارد. اگر طراحی به درستی انجام نشود نمیتوان خروجی مناسب را از دستگاه اکستروژن آلومینیوم انتظار داشت و حتی احتمال دارد که قالب در زمان اکستروژن بشکند. 

3- در دسترس بودن پروفیل‌های اکستروژن آلومینیومی

امروزه با پی بردن به کاربرد های پروفیل آلومینیوم شرکت های زیادی در این عرصه شروع به فعالیت کرده اند. شما میتوانید با تماس با مراکز فروش پروفیل آلومینیوم ، پروفیل آلومینیومی دلخواهتان را سفارش داده و یا تحویل بگیرید. این که چقدر طراحی دلخواهتان اختصاصی باشد به زمان تحویل محصول نهایی تاثیر میگذراد. اگر میخواهید طراحی اختصاصی پروفیل آلومینیوم داشته باشید، زمان تحویل محصول مورد نظرتان نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. پروفیل های آلومینیومی نیز وجود دارند که نیاز به طراحی ندارند و آمده فروش هستند. برخی از این پروفیل‌ها، پروفیل لوله آلومینیومی ، پروفیل شیاردار ، پروفیل قوطی آلومینیومی هستند که در ابعاد و اندازه‌های مختلف قابل خریداری میباشند.

4- کاربردی بودن پروفیل الومینیومی در صنایع مختلف

استفاده از این پروفیل ها ممکن است در هر صنایعی و در هر کجا اتفاق بیفتد. در صنایع الکترونیک ، ساختمان سازی و ابزار آلات پروفیل های الومینومی بسیار پر طرفدارند. این محصولات آلومینیومی به دلیل تنوع بالا و قابلیت طراحی آن‌ها با توجه به طراحی مورد نظر، استفاده از آن‌ها را در میان صنعتکاران رواج داده است

5- ظاهر نهایی زیبا با رنگ دلخواه

شما میتوانید به هر صورت که تمایل دارید پروفیل الومینیوم دلخواهتان را پوشش دهید. آندایز پروفیل آلومینیوم هم موجب افزایش استحکام و هم باعث افزایش زیبایی محصول نهایی می شود. رنگ های الکترواستاتیکی نیز با تنوع رنگی بسیار زیاد ، مورد توجه افراد زیادی قرار دارد.

محصولات پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم

شما میتوانید با انتخاب دسته بندی های زیر به محصولات مربوط به آن دسته از پروفیل های الومینیومی دسترسی پیدا کنید. هر کدام از این محصولات میتواند حاصل طراحی اختصاصی توسط تیم طراحی اکستروژن پروفیل آلومینیوم باشد و یا به صورت عمومی موجود باشد. 

 پروفیل شیاردار آلومینیوم

پروفیل شیاردار به دلیل تنوع در ساختار و منعطف بودن در طراحی این امکان را فراهم میکند که آن چه را که در ذهن دارید پیاده‌سازی کنید. پس با استفاده از این ابزار آلات محدودیتی برای طراحی نخواهید داشت. این ویژگی بسیاری از صنعت گران و مهندسان را به استفاده از این پروفیل های آلومینیومی وا داشته است. این قطعات صنعتی بسیار منحصر به فرد هستند و نیاز به طراحی خاص برای اتصالات خود میباشند می باشند. به این پروفیل‌ها، پروفیل مهندسی نیز گفته میشود.

پروفیل شیاردار 60 در 60

هیت سینک آلومینیومی

عبور جریان از قطعات الکترونیکی تولید گرمای مخرب می کند. در صورتی که این حرارت تولیدی به طور مناسب و مستمر دفع نشود، عمر مفید قطعات کاهش یافته و حتی در مواردی موجب سوختن آن‌ها می‌شود. جهت خنک‌سازی مؤثر و کارامد قطعات الکترونیکی از هیت سینک (رادیاتور خنک‌کننده) استفاده می شود. نحوه آنادایز / آنادایزینگ هیتسینک به این شکل است که ابتدا اسید فسفریک به عنوان یک الکترولیت موجب تخلخل آلومینیوم می شود. در ادامه جریان الکتریکی به آن اعمال شده و روی آن یک پوشش اکسیدی-آندی سیل شده به ضخامت 1 تا 4 میلی‌متر ایجاد می کند و در نهایت آنادایز پروفیل هیتسینک به پایان می رسد.
 
پروفیل هیت سینک
 
 

پروفیل هندریل و نما

هندریل آلومینیومی از پر کاربردترین فریم های شیشه است که به عنوان گیره و نگهدارنده شیشه عمل میکند. به گونه ای که ایمنی و استحکام شیشه به عنوان یک حفاظ قابل اطمینان شمرده می شود. این پروفیل آلومینیوم نوعی محصول اکستروژنی است که بر اساس نیاز با مقطعی خاص و استحکام مورد نظر تولید و اکسترود آلومینیوم می شود.

امروزه با مدرن شدن صنعت معماری و طراحی ساختمان ، استفاده از پروفیل های آلومینیوم در نرده و نما ها رایج شده است. پروفیل های آلومینیومی به دلیل قابلیت تولید دلخواهشان بسیار پر طرفدارند.
پروفیل های اکستروژن را میتوان بر اساس سطح مقطع دلخواه مشتری تولید کرد. ازین رو بسیاری از صنایع به استفاده از آن ها در ابزار آلات و یا محصولات خود روی آورده اند. صنعت ساختمان یکی از پر مصرف ترین صنایع در استفاده از پروفیل های آلومینیومی است.

پروفیل هندریل آلومینیوم -آلوم طرح پاسارگاد

 

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل اختصاصی به پروفیل الومینیومی میگویند که به صورت منحصر به فرد برای کار به خصوصی طراحی شده باشد. این پروفیل ها به صورت شخصی طراحی میشوند و نمیتوانید آن ها را در فروشگاه ها بیابید. طراحی پروفیل اختصاصی متناسب با کار مدنظر باید توسط شخصی متخصص فرایند اکستروژن آلومینیوم انجام پذیرد.
این شخص باید بداند که چه سطح مقطع های آلومینیومی قابل اکسترودند و کدام نیستند. دانش درباره اکسترود پذیری مقاطع مختلف یک امر واجب برای تولید پروفیل آلومینیومی مورد نظر است تا از هزینه‌های اضافی بکاهد.

این مطلب هم شاید برایتان جالب باشد: کدام یک از طراحی های پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود است

چرا پروفیل آلوم طرح پاسارگاد

هدف اصلی ما جهت ارزش آفرینی در صنعت آلومینیوم ، قرار گرفتن ما بین تولید کنندگان و مصرف کنند گان کالا ها و محصولات آلومینیومی و به ویژه پروفیلهای اکستروژن می باشد.

فعالیت ما در این عرصه به گونه ای است طراحی مناسب نقشه ، ساخت قالب مناسب و با کیفیت ، ارائه متد های علمی هنگام فرآیند تولید پروفیل و آبکاری ، دقت دربسته بندی و همچنین زمان‌بندی دقیق و مناسب در فرآیند تولید باعث کاهش هزینه و افزایش قابل توجه کیفیت محصول نهایی و سبب وجه تمایز ما میگردد. استفاده از این متد های علمی که موجب کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت کالا می شود موجب گردیده است تا بتوانیم رقابتی مناسب با محصولات وارداتی ایجاد نماییم.

عدم تعامل فنی و تکنیکی ما بین تولید کننده و مصرف کننده بر سر یک محصول با المان های فنی موجب گردیده است مسائلی نظیر خلا اطلاعات تکنیکی در مصرف کننده  و عدم پاسخگویی از طرف تولید کننده در این روابط ایجاد گردد. این واحد با ایجاد این تعاملات فنی موجب تسهیل مذاکرات و جلب نظر طرفین می گردد.

در این راستا ،این شرکت با بهره گیری و تلفیقی از نیروهای متخصص ، با تجربه و تحصیل کرده در صنایع آلومینیوم و حسابداری صنعتی ، سعی در حل مشکلات بیان شده و بهینه کردن قیمت تمام شده و افزایش کیفیت را دارد.

خرید پروفیل آلومینیوم

شما به راحتی میتوانید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم را از طریق تماس با ما خریداری نمایید. مقاطع عمومی مانند پروفیل های شیاردار و پروفیل قوطی را میتوانید در صورت موجو بودن، به صورت آماده خریداری کنید و برای خرید پروفیل اختصاصی میتوانید با تماس با متخصصین فروش ما از جزئیات آن ها با خبر شوید.

نیاز به اطلاعات تخصصی و مشاوره دارید؟

شما به راحتی میتوانید با تماس با ما ، از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید . همچنین برای اطلاع از قیمت پروفیل آلومینیوم مورد نظرتان با ما در تماس باشید .

اگر به کمک نیاز دارید همین حالا با ما تماس بگیرید 

تماس-باما

5/5 - (5 امتیاز)
اسکرول به بالا