پروفیل قوطی آلومینیوم - قیمت قوطی آلومینیومی

پروفیل قوطی آلومینیوم

پروفیل قوطی آلومینیوم ممکن است در هر صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. این پروفیل های آلومینیومی به دلیل شکل ساده و کاربردیشان ، به عنوان سطح مقطع عمومی پروفیل آلومینیوم کاربرد دارند.

قوطی های آلومینیومی انواع و اقسام دارند. این پروفیل های آلومینیومی در ویژگی های آن ها مانند : ضخامت ، عرض ، ارتفاع و آلیاژ اولیه آن ها  با هم متفاوت باشند.

مهم ترین عامل در کیفیت ساخت قوطی های آلومینیومی آلیاژ مورد استفاده در ساخت این ابزار است. این آلیاژ ممکن است از سری ۶۰۰۰ یا ۷۰۰۰ باشند و هرکدام از آن ها ویژگی خاص خود را دارند. در ادامه با چگونگی خربد و ساخت پروفیل های قوطی آلومینیومی آشنا می شویم.

ساخت قوطی آلومینیوم

پروفیل های قوصی همانند دیگر پروفیل های آلومینیومی با استفاده از عملیات اکستروژن ساخته می شود.پرس اکستروژن آلومینیوم ، بیلت آلومینیوم را به پروفیل با سطح مقطع مشخص تبدیل می کند. این عملیات منحصر به فرد ترین ویژگی های فیزیکی را به آلومینیوم می دهد و همچنبن باعث می شود پروفیل های آلومینیومی به راحتی ماشین کاری شوند.

اکسترود آلومینیوم  باعث می شود آلومینیوم عملیات پذیرتر شود با این که آلومینیوم یک سوم چگالی و سختی فولاد است، آلیاژ آن با دیگر فلزات قدرت و استحکام به نسبت بالایی به آن می دهد.

ساخت قوطی اکستروژن آلومینیوم یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تجهیزات و ماشین‌آلات ویژه دارد. در زیر توضیح مراحل کلی ساخت قوطی اکستروژن آلومینیوم آورده شده است:

  1. طراحی و مهندسی: قبل از شروع فرآیند ساخت قوطی، نیاز به طراحی محصول دارید. مهندسان محصول را طراحی می‌کنند و مشخصات فنی مورد نیاز را تعیین می‌کنند.
  2. ماده خام: ماده اصلی استفاده شده در ساخت قوطی‌های اکستروژن آلومینیوم، بیلت آلومینیوم است. به طور معمول، آلیاژهای آلومینیوم با درصدهای مختلفی از عناصر دیگر مانند روی و مس مورد استفاده قرار می‌گیرند تا خواص مکانیکی بهبود یابد.
  3. آماده سازی بیلت آلومینیوم: بیلت های آلومینیوم برای اکستروژن قوطی آلومینیوم آماده می‌شوند. این نوارها از طریق فرایندهایی مانند پیش گرم کردن بیلت برای اکستروژن آماده می‌شوند.
  4. اکستروژن: در این مرحله، بیت های آلومینیوم به واسطه فشار و اصطکاک از طریق قالبی با شکل قوطی اکسترود می‌شوند. اکستروژن یک فرآیند گرم است و معمولاً در دمای بالا (بین 450-500 درجه سانتی‌گراد) صورت می‌گیرد. قوطی‌های آلومینیوم در این فرآیند به شکل مورد نظر طراح می‌شوند.
  5. برش و خم کاری: پس از اکستروژن، قوطی‌های آلومینیوم به طول مورد نیاز برش می‌شوند و سپس بر اساس نیاز ممکن است پیچیده شوند تا به شکل نهایی برسند. این مرحله شامل برش دقیق، حذف سربندی‌ها و انجام عملیات پس از اکستروژن می‌شود.
  6. پس از پردازش: قوطی‌های آلومینیوم پس از اتمام فرآیند اکستروژن و برش، ممکن است نیاز به عملیات بعدی مانند ماشینکاری، حفاری، نقاشی و رنگ آمیزی، انجام فرآیند آنادایز پروفیل آلومینیوم و سایر پردازش‌های نهایی داشته باشند.

توجه داشته باشید که ساخت قوطی اکستروژن آلومینیوم یک فرآیند صنعتی است و نیاز به تجهیزات و تخصص‌های خاصی دارد. بنابراین، برای انجام این فرآیند بهتر است به تولیدکنندگان واجد صلاحیت و تخصص مراجعه کنید.

انواع پروفیل قوطی آلومینیوم

قوطی های آلومینیومی بر اساس ضخامت و اندازه طول و عرض سطح مقطع خود به انواع مختلفی دسته بندی میشوند. این پروفیل های آلومینیومی از اندازه بسیار کوچک تا بزرگ قابل سفارش هستند. معمولا قوطی آلومینیومی با ضخامت 1، 1.2، 1.3، 1.5، 1.8، 2، 3 و 4 تولید میشوند و به فروش میرسند.

ابعاد قوطی آلومینیومی به صورت مربعی یا مستطیلی، از 10 میلیمتر تا 200 میلیمتر در بازار آلومینیوم به فروش میرسد. خریدارن پروفیل آلومینیوم قوطی میتوانند بسته به نیاز خود ابعاد مورد نظرشان را خریداری فرمایند.

قیمت قوطی آلومینیومی

قیمت این نوع پروفیل آلومینیومی بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. این فاکتور ها شامل قیمت بیلت آلومینیوم، طول شاخه قوطی آلومینیومی، آنادایز ،رنگ الکترواستاتیک ،پرولیش آلومینیوم ،فرزکاری ، اندازه (طول و عرض) و ضخامت سطح مقطع اکستروژن است.

یکی از مهمترین عوامل تعین کننده قیمت پروفیل آلومینیوم قوطی، قیمت بیلت آلومینیوم است. در حال حاضر قیمت بیلت آلومینیوم 177.000 تومان است. حدود قیمت قوطی آلومینیوم خام 207,000 تومان و آنادایز شده 247,000 تومان است.

آلیاژ های آلومینیوم مورد استفاده در تولید پروفیل آلومینیوم قوطی

در زمینه تولید قوطی پروفیل آلومینومی میتوان از آلیاژ های گسترده ای بر اساس نیاز استفاده کرد. معمولا از آلیاژ های سری ۶۰۰۰ و یا ۷۰۰۰ در تولید قوطی های آلومینیومی استفاده می شود. آلیاژ ۶۰۶۳ آلومینیوم را می توان یکی از پر کاربردترین انواع آلیاژ های آلومینیوم دانست.

این آلیاژ از پر طرفدارترین آلیاژ های آلومینیومی در تولید پروفیل آلومینیوم و اکسترود آلومینیوم است. ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﺟﻮﺷﻜﺎری ﺧﻮب، ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺑﻪ ﺧﻮردﮔﻲ، ﺟﻠﻮه آﻧﻮداﻳﺰ ﺑﺴﻴﺎر ﺧﻮب و ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﻛﺎری ﻣﺘﻮﺳﻂ از ﺧﺼﻮﺻﻴﺎت اﻳﻦ آﻟﻴﺎژ اﺳﺖ.

آلیاژ آلومینیوم

روش های خرید پروفیل قوطی آلومینیوم 

امروزه سایت های اینترنتی و مراکز زیادی وجود دارند که پروفیل های قوطی را میفروشند ، اما نمیتوان کیفیت همه آن ها را تضمین کرد. همچنین در مصارف تخصصی تر لازم است تا اندازه ها و همچنین خاصیت آلیاژی پروفیل اکسترود دقیقا مانند خواسته مشتری باشد. پس لازم است تا از جایی مطمئن و قابل اعتماد خرید کرد.

چرا آلوم طرح پاسارگاد؟

آلوم طرح پاسارگاد با مشاوره رایگان به همه شما عزیزان و به همراه داشتن متخصصین حرفه ای  در این زمینه ، این افتخار را دارد که قوطی های آلومینیومی مورد نیاز شما را با سطح مقطع دلخواهتان تولید کند. آلوم طرح همراه قابل اطمینان شما در این پروسه خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت و خرید پروفیل قوطی آلومینیوم با ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید با مشاوران ما در واتساپ و یا تلگرام در تماس باشید.

تماس با ما 09121829736

قیمت قوطی آلومینیومی چقدر است؟

در حال حاضر قیمت پروفیل خام 207,000 است. در حالی که این قیمت برای پروفیل آلومینیوم آنادایز شده 247,000 است. ( قیمت بر حسب کیلوگرم است)

آیا قوطی آلومینیومی به صورت آماده به فروش میرسد؟

قوطی آلومینیومی جزو مقاطع عمومی است و معمولا به صورت آماده به فروش میرسد. اگر نیاز به جزئیات بیشتری دارید با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا