آنادایز پروفیل آلومینیوم - آنادایزینگ

آنادایز پروفیل آلومینیوم

چرا باید پروفیل آلومینیوم خود را انادایز کنیم؟

پروفیل آلومینیوم معمولا بدون عملیات آنادایز مورد استفاده قرار نمیگیرد. سطح پروفیل آلومینوم پس از عملیات اکستروژن آسیب پذیر است.

آنادایزینگ پروفیل آلومینیوم یک لایه از اکسید آلومینیوم را روی سطح پروفیل اکسروژن می نشاند. این لایه اکسیدی معمولا قطری بین 10 الی 20 میکرون یا حتی بیشتر دارد.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که پروفیل الومینیوم آنادایز نشده به طور طبیعی اکسید میشود چزا باید آن را با آنادایز اکسید کنیم؟

در جواب می توان گفت که اکسید سطح آلومینیوم آنادایز نشده بسیار نازک است. این سطح اکسید شده ممکن است به هر دلیل از روی سطح آلومینیوم کنده شود و به همین ترتیب لایه های زیرین سطح آسیب ببینند.

همچنین پروفیل آلومینیوم آنادایز شده عملیات پذیرتر است و بهتر رنگ میپذیرد.

در ادامه با عملیات آنادایزینگ بیشتر آشنا میشویم  و  روش ها و مزایای آن را مطالعه می نماییم.

فواید آندایز پرفیل آلومینیوم – رنگ کوره ای و کورال پروفیل آلومینیوم

انادایز پروفیل آلومینیوم چگونه انجام میشود؟

آنادایزینگ پروفیل آلومینیوم به دو روش آندی یا الکترو شیمیایی و روش شیمیایی یا کروماته کردن انجام می پذیرد .

آنادایز آلومینیوم به روش الکتروشیمیایی

در این روش شاخه های اکسترود شده پروفیل آلومینیوم را در محلول اسید سولفوریک با غلظت های متفاوت (10-700 gr/li) قرار میدهند تا سطح آلومینیوم اکسید شود. در این روش فلز آلومینیوم دارای قطب منفی میباشد.

کروماته کردن یا روش  شیمیایی

در این روش با مواد شیمیایی یک لایه ضخیم بر روی سطح پروفیل آلومینیوم آنادایز شده ایجاد می شود. این کار به استحکام پروفیل آلومینیوم کمک می کند.

آنادایزکردن چه مزایایی دارد؟

آنادایز که به آنادایزینگ هم معروف است امروزه یکی از باید های تولید پروفیل آلومینیوم شده است. این محبوبیت آنادایزینگ دلایل منطقی دارد . حال این فواید چه چیز هایی هستن؟

سطح پروفیل آلومینیوم را در برابر خوردگی مقاوم میکند

شرایط نامناسب جوی شرایط را برای آسیب پروفیل آلومینیوم آماده میکند. مثلا رطوبت هوا باعث می شود تا قطعات آلومینیوم سریع فرسوده شوند و از بین بروند.

اما آنادایز کردن آلومینیوم با ایجاد لایه حفاظتی مقاوم  به طول عمر این قطعات می افزاید.

انادایز باعث می شود تا آلومینیوم رنگ پذیرتر شود

یکی از مهمترین خواص عملیات آندایز این است که با ایجاد یک لایه شیمیایی فعال باعث می شود تا پروفیل آلومینیوم رنگ را بهتر روی خود بنشاند.

با آنادایز ظاهر نهایی پروفیل آلومینیومتان را زیبا و شکیل تر کنید

آندایزینگ با ایجاد یک لایه مات یا براق بر روی پروفیل آلومینیوم ظاهری مناسبی برای استفاده در مصارف دکورال و یا نما ها به وجود می آورد. اکنون میتوان عملیات آنادایز را در طیف رنگی متنوعی انجام داد. این  تنوع باعث میشود تا دست طراحان برای انتخاب رنگ باز باشد. در بسیاری از موارد مشتریان تنها با آنادایز جلوه رنگی دلخواهشان را به دست می‌آورند و نیازی به رنگ کردن پروفیل آلومینیوم ندیده اند.

اگر بخواهیم با دیدی فنی‌تر به انادایز رنگی نگاه کنیم خواهیم یافت که عملیات پیچیده ای است. این فرایند نیازمند تخصص و امکانات زیادی دارد که کار هر شخص یا کارخانه ای نیست لذا باید در انتخاب شرکت خدمات دهنده دقت کرد زیرا یک اشتباه ممکن است منجر به خرابی و ایجاد مشکل پروفیل آلومینیوم گردد.

برای تولید آنادایز رنگی باید شاخه های اکسترود آلومینیوم را در یک مخزن اکترولیتی نمک فلز قرار داد. انتخاب این نمک فلزی بستگی به رنگ دلخواه آنادایز شما دارد. طیف این رنگ ها شامل رنگ های نقره ای مشکی و شامپاینی است.

نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟ با ما تماس بگیرید

قیمت آنادایز پروفیل آلومینیوم به عواملی چون طول شاخه آلومینیوم  و ابعاد و رنگ مورد نظر بستگی دارد.

جهت اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس حاصل نمایید.

تماس-باما

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا