پروفیل آلومینیوم - اکستروژن آلومینیوم - آلوم طرح پاسارگاد

پروفیل آلومینیومی

پروفیل آلومینیوم چیست و در کجا استفاده میشود

پروفیل اکستروژن آلومینیومی ( پروفیل اکسترود ) به عنوان یکی از پر مصرف ترین بخش مصارف آلومینیوم به حساب می آید. حال آن که عمده مصارف پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلف وجود دارد. روند افزایش و میزان مصرف ظاهری که تفاصل بین واردات و تولید در داخل کشور و صادرات است بیشتر از روند میزان تولید آلومینیوم در کشور می باشد .

این افزایش واردات آلومینیوم است که پاسخگوی نیاز روزافزون بازار است. در واقع بیش از دو سوم مصرف فعلی بازار در ایران از واردات تامین می گردد. بررسی های بازاریابی و تخمین تقاضای مصرف داخلی و تخمین صادرات  ، نشان می دهد که طی 10 سال آینده تولید آلومینیوم در کشور باید به 1.5 میلیون تن در سال افزایش یابد .

بنابراین لازم است واحدهای جدید تولید آلومینیوم در کشور احداث شود. به علاوه تغییر نوع مصرف به خصوص در تولیداتی مانند اتومبیل سازی ، واگن سازی و … مقدار مصرف را به حتی بالاتر از این مقدار نیز افزایش خواهد داد .

بر اساس استراتژی توسعه صنعت آلومینیوم کشور که توسط وزارت صنایع و معادن پایه گذاری شده است و بر اساس سند چشم انداز ایران ابلاغی آذرماه 1382 تهیه شده است ، دست یابی به مقام برتر در منطقه برای تولید آلومینیوم اولیه و تولید بالغ بر 800 هزار تن آلومینیوم در پایان برنامه چهارم توسعه  و حدود 1.5 میلیون تن در پایان برنامه پنجم توسعه است.

میزان مصرف آلومینیوم در صنایع مختلف

در واقع فاکتورهای زیر فرصت مناسبی را برای توسعه آلومینیوم در کشور فراهم می نماید. آن چه که در آمار مصرف سرانه آلومینیوم در 20 سال آینده پیش بینی شده است  از 6 کیلو به 10 کیلو می رسد. بالاترین مصرف سرانه در دنیا برای کشور های کانادا و آمریکا با سرانه مصرف 30.27 و 94.22 کیلو گرم است.

اما سهم صنایع مختلف از بازار آلومینیوم به شرح زیر است :

  • صنعت حمل و نقل 26%
  • بسته بندی 20%
  • ساختمان 20%
  • برق 9%
  • صنعت تجهیزات و تاسیسات 8%
  • کالای مصرفی 6%
  • سایر صنایع 11%

5 دلیل برای این که از پروفیل آلومینیومی استفاده کنیم

اگر تا کنون از محصولات اکستروژن آلومینیومی استفاده نکرده اید ، لازم است تا فواید استفاده از پروفیل های آلومینیومی را بدانید .

در ادامه به 5 دلیل برای استفاده کردن از پروفیل های آلومینیومی میپردازیم:

1- آلومینیوم فلزی با ویژگی های منحصر به فرد

فلز آلومینیوم با ویژگی های منحصر به فرد زیادی همراه است .این فلز سبک با ترکیب با فلز های دیگر می تواند مقاومت بالایی در برابر شرایط نا مساعد داشته باشد. مهمترین دلیلی که پروفیل های الومینیومی اینقدر پر طرفدار هستند خصوصیات ماده اولیه آن یعنی آلومینیوم است.

2- اکسترود پذیری آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم با سطح مقطع دلخواه

آلومینیوم به صورت بیلت به عنوان ماده اولیه اکستروژن مورد استفاده قرار می گیرد. بیلت آلومینیوم را با استفاده از دستگاه اکستروژن از قالب مورد نظر عبور میدهند. سپس پروفیل آلومینیوم به عنوان خروجی از دستگاه اکستروژن خارج می شود.

اکسترود پذیری آلومینیوم این امکان را فراهم آورده است تا بتوانیم با طراحی قالب مناسب ،سطح مقطع مورد نظرمان را تولید کنیم .

3- در دسترس بودن پروفیل های اکستروژن

امروزه با پی بردن به کاربرد های پروفیل آلومینیوم شرکت های زیادی در این عرصه شروع به فعالیت کرده اند . شما میتوانید با تماس با مراکز فروش پروفیل آلومینیوم ، پروفیل دلخواهتان را تحویل بگیرید .

4- کاربردی بودن پروفیل آلومینیومی در صنایع مختلف

استفاده از این پروفیل ها ممکن است در هر صنایعی و در هر کجا اتفاق بیفتد. در صنایع الکترونیک ، ساختمان سازی و ابزار آلات پروفیل های الومینومی بسیار پر طرفدارند. 

5- ظاهر نهایی زیبا با رنگ دلخواه

شما میتوانید هر طور که دوست دارید پروفیل الومینیوم دلخواهتان را پوشش دهید. آندایز پروفیل آلومینیوم هم موجب افزایش استحکام و هم باعث افزایش زیبایی محصول نهایی می شود.رنگ های الکترواستاتیکی نیز با تنوع رنگی بسیار زیاد ، مورد توجه افراد زیادی قرار دارد.

دسته بندی محصولات اکسترود آلومینیومی

شما میتوانید با انتخاب دسته بندی های زیر به محصولات مربوط به آن دسته از پروفیل های آلومینیومی دسترسی پیدا کنید. هر کدام از این محصولات میتواند حاصل طراحی اختصاصی توسط تیم طراحی اکستروژن پروفیل آلومینیوم باشد و یا به صورت عمومی موجود باشد.

چرا پروفیل آلومینیوم آلوم طرح پاسارگاد

هدف اصلی در این طرح جهت ارزش آفرینی در صنعت آلومینیوم ، قرار گرفتن ما بین تولید کنندگان و مصرف کنند گان کالا ها و محصولات آلومینیومی و به ویژه پروفیلهای اکستروژن می باشد.

فعالیت ما در این عرصه به گونه ای است طراحی مناسب نقشه ، ساخت قالب مناسب و با کیفیت ، ارائه متد های علمی هنگام فرآیند تولید پروفیل و آبکاری ، دقت دربسته بندی و همچنین زمان بندی دقیق و مناسب در فرآیند تولید باعث کاهش هزینه و افزایش قابل توجه کیفیت محصول نهایی و سبب وجه تمایز ما میگردد. استفاده از این متد های علمی که موجب کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت کالا می شود موجب گردیده است تا بتوانیم رقابتی مناسب با محصولات وارداتی ایجاد نماییم.

عدم تعامل فنی و تکنیکی ما بین تولید کننده و مصرف کننده بر سر یک محصول با المان های فنی موجب گردیده است مسائلی نظیر خلا اطلاعات تکنیکی در مصرف کننده  و عدم پاسخگویی از طرف تولید کننده در این روابط ایجاد گردد. این واحد با ایجاد این تعاملات فنی موجب تسهیل مذاکرات و جلب نظر طرفین می گردد.

در این راستا ،این شرکت با بهره گیری و تلفیقی از نیروهای متخصص ، با تجربه و تحصیل کرده در صنایع آلومینیوم و حسابداری صنعتی ، سعی در حل مشکلات بیان شده و بهینه کردن قیمت تمام شده و افزایش کیفیت را دارد.

نیاز به اطلاعات تخصصی و مشاوره دارید؟

شما به راحتی میتوانید با تماس با ما ، از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید . همچنین برای اطلاع از قیمت پروفیل آلومینیوم مورد نظرتان با ما در تماس باشید .

اگر به کمک نیاز دارید همین حالا با ما تماس بگیرید 

تماس-باما

اسکرول به بالا