قیمت پروفیل آلومینیوم

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار – خرید پروفیل آلومینیوم

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار و دیگر پروفیل های آلومینیومی

عوامل متعددی بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم تاثیر گذار هستند. مهمترین عوامل موثر بر قیمت تمام شده پروفیل آلومینیوم میتواند قیمت بیلت آلومینیوم باشد. بیلت آلومینیوم ماده اولیه اکستروژن آلومینیوم است. 

دستگاه پرس اکستروژن با عبور دادن بیلت آلومینیوم از قالب های اکستروژن که از قبل طراحی و تولید شده‌اند ، پروفیل آلومینیوم را تولید میکند. در ادامه به عوامل مهم دیگر که در قیمت نهایی پروفیل آلومینیومی تاثیرگذار هستند میپردازیم.

قیمت قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم

اگر به دنبال خرید پروفیل آلومینیومی با سطح مقطع خاصی هستید و نمیخواهید از پروفیل های آلومینیومی با سطح مقطع عمومی استفاده کنید، کاری که پیش از تولید پروفیل آلومینیومی باید انجام دهید این است که قالب اکستروژن آن را تولید کنید. 

قالب اکستروژن انواع مختلفی دارد که بر اساس پیچیدگی سطح مقطع ساخته میشوند. هر چه سطح مقطع پروفیل پیچیده تر باشد این قالب های هم پیچیده تر خواهند بود و اجزای آن ها نیز بیشتر میشوند و قیمت نهایی قالب نیز بیشتر خواهد شد. در مقاله زیر میتوانید با انواع قالب های اکستروژن آشنا شوید.

با انواع قالب اکستروژن آشنا شوید

معمولا قالب های اکستروژن با فولاد آساب تولید میشود تا استحکام لازم را داشته باشد و در فرایند اکستروژن نشکند. اما ممکن است به دلایلی این قالب شکسته شود. این اتفاق باعث میشود که هزینه های تولید پروفیل آلومینیوم چند برابر شود. با استفاده از فولاد مستحکم و استفاده درست از قالب اکستروژن میتوان از بروز این حادثه جلوگیری کرد.

دستمزد و هزینه اکستروژن آلومینیوم

کارخانه هایی که دستگاه پرس اکستروژن دارند در ایران زیاد نیستند. از طرفی هم عده ای با پیشنهاد قیمت بسیار نا چیز در برابر قیمت سایر کارخانه های معتبر ادعا مبکنند که پروفیل آلومینیوم را اکسترود میکنند. پیشنهاد ما این است که هرگز به این افراد اعتماد نکنید و پروفیل آلومینیوم خود را در کارخانه های معتبر تولید کنید.

دلیل این امر این است که دستگاه های پرس اکستروژن سطح بندی دارند. دستگاه های بی کیفیتی که معمولا ساخت کشور چین میباشند، قابلیت تولید پروفیل های آلومینیومی با کیفیت بالا را ندارند، به همین دلیل ممکن است در نهایت شما را متضرر کنند.

این که چه کارخانه ای قابلیت تولید پروفیل آلومینیوم مد نظر شما را دارد و همچنین چگونه قیمت پروفیل آلومینیومی نهایی به حداقل مقدار ممکن برسد را میتوانید از ما بپرسید. مشاوران تولید ما بهترین راهنما برای شما میباشند.

تماس-باما

هزینه برشکاری، آبکاری ، آنادایز و یا رنگ پروفیل آلومینیوم

زمانی که پروفیل آلومینیوم ساخته شد معمولا بلافاصله مورد استفاده قرار نمیگرد. یکی از کارهایی که پس اکسترود پروفیل آلومینیومی انجام میپزیرد برش این پروفیل است. ابتدا و انتهای پروفیل اکسترود معمولا برش داده میشوند تا پروفیل اکستروژن شکل متناسبی داشته باشد.

آنادایزینگ هم معمولا پس از اکستروژن صورت میپذیرد تا از آسیب های احتمالی به سطح پروفیل آلومینیوم جلوگیری شود. رنگ آمیزی پروفیل آلومینیوم که معمولا با استفاده از رنگ های پودری صورت میپذیرد ، کاملا سلیقه ایست و میتواند هزینه های تولبد پروفیل آلومینیومی را بیشتر کند و بر آن تاثیر بگذارد.

هزینه های حمل بار

کارخانه های تولید پروفیل آلومینیومی خارج شهر قرار دارند و در شهرک های صنعتی میباشند. حتی اگر مشتری در یک شهرک صنعتی استقرار داشته باشد، احتمال این که کارخانه نزدیک آن باشد کم است.

قسمتی از هزینه های تولید پروفیل آلومینیومی مربوط به حمل و نقل این محصولات میباشد. حمل و نقل باید به صورت ایمن و بدون آسیب به این پروفیل ها صورت گیرد. در غیر این صورت به پروفیل آلومینیوم آسیب وارد میشود و باز هم هزینه ها افزایش میابد. هرچند این هزینه ها متحمل بر مشتری نیست و تولید کننده مسئولیت آن را برعهده میگیرد.

امتیاز بدهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا