هیت سینک آلومینیومی پروفیل آلومینیوم

هیت سینک آلومینیوم

هيت سینک (Heat Sink) آلومینیومی چیست؟

هیت سینک های آلومینیومی ، امروزه بسیار پر طرفدار هستند. اگر بخواهیم به طور کلی هیت سینک ها را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت این قطعات از جنس فلزهایی با رسانای گرمایی بالا مانند مس و آلومینیوم که روی پردازنده ها یا چیپ ها مانند CPU ها یا هر چیپ دیگری که در اثر پردازش اطلاعات گرما تولید میکند قرار داده می شود. این پروفیل های آلومینیومی سطح تماس پردازنده و چیپست را با محیط اطراف بیشتر کنند.

همچنین به پردازنده امکان دفع گرمای بیشتری را میدهد در نتیجه پردازنده بیشتر از حد استاندارد گرم نمی شود . معمولا بدنه هیت سینک ها پره پره بوده ( مانند رادیاتور ) تا سطح تماس آن با محیط بیشتر شود. همچنین در بعضی جاها مثل CPU روی آن یک فن قرار داده می شود تا هوای گرم میان پره ها را خارج کند.

در کل وظیفه این پروفیل های آلومینیومی که معمولا از جنس فلز آلومینیوم هستند ، تبادل حرارت ( دفع گرما ) است. موارد استفاده هیت سینک ها عمدتا در صنایع الکتریکی (لامپهای LED ، پوسته موتور ها و برد های الکتریکی و ال ای دی پاور و CPU … ) می باشد. همچنین فلز آلومینیوم به دلیل قابلیت اکسترود پذیری بالا و صافی سطح و رسانایی بالا گزینه ایده عالی برای ساخت هیت سینک می باشد.

شرکت آلوم طرح پاسارگاد مفتخر است به کمک مهندسین خود اقدام به تولید انواع پروفیل های هیت سینگ در ابعاد و طرح های متنوع نموده است. کلیه این پروفیل های آلومینیوم که پیش از این جزء کالاهای وارداتی محسوب می شدند، اکنون مقاطع پروفیل های اکستروژن آلومینیومی هیت سینک های تولید شده در شرکت ما از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با بازارهای جهانی گردیده است.

 

خرید هیت سینک آلومینیومی

شرکت هیت سینک گیان زیر مجموعه شرکت آلوم طرح پاسارگاد این افتخار را دارد تا با مجموعه ای گسترده از هیت سینک میزبان شما مشتریان گرامی باشد.

 

gian-logo2

انواع هیت سینک های آلومینیومی

برای خنک نگه داشتن سیستم مورد نظرتان به این پروفیل های آلومینیومی نیاز خواهید داشت

خرید انواع مقاطع هیت سینک – مشاوره رایگان

فروشگاه آلوم طرح پاسارگاد، مرجع خرید انواع هیت سینک آلومینیومی است. شما میتوانید باتماس با متخصصین ما از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

استفاده ترین پروفیل های آلومینیومی در صنعت الکترونیک

طراحی و جنس هیت سینک در بازده رسانندگی گرمایی آن تاثیر دارد. بهترین گزینه برای ساختن آن ها آلیاژ های آلومینیوم هستند. آلومینیوم 1050A  یکی از بهترین آلیاژ ها در رسانندگی گرما است که رسانندگی معادل 229  w/m.k دارند ولی از لحاظ مکانیکی نرم هستند. در این صنعت آلیاژ های 6060 و 6063 به طور متداول مورد استفاده قرار میگیرند که رسانندگی گرمایی ای معادل 201 w/m.k را دارند. این مقادیر به جنس آلیاژ بستگی دارند.

هیت سینک 

فلز مس تقریبا دو برابر رسانندگی گرمایی آلومینیوم را دارد ولی چگالی آن سه برابر چگالی آلومینیوم است و قیمت آن تقریبا چهار تا شش برابر قیمت آن و همچنین مس قابلیت اکسترود پذیری ندارد به همین دلیل آن را ذوب کرده و در قالب های ریخته گری میریزند. الماس نیز میتواند به عنوان هیت سینک به کار رود و رسانندگی گرمایی آن برابر 2000 w/m.k که تقریبا پنج برابر مس است.

فلزات گرما را از طربق جابه جایی الکترون ها انتقال می دهند در صورتی که در الماس از طریق لرزش های شبکه بلوری منتقل می شود. امروزه الماس مصنوعی در مدار مجتمع با قدرت بالا و دیود های لیزری استفاده می شود. اما جدا از مزیت های مطرح شده الماس ها قیمت بسیار بالایی داشته و در دسترس همگان نیست.

چرا هیت سینک آلومینیوم؟

فلز آلومینیوم بهترین متریال برای ساخت پروفیل آلومینیوم هیت سینک است.

این فلز مزایای فراوانی دارد از جمله :

  • سبک بودن
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • صرفه جویی در مصرف مواد اولیه
  • قیمت مناسب
  • شکل پذیری آسان

این فلز بسیار سازگار با محیط زیست است زیرا تولید آن انرژی زیادی مصرف نمی کند. همچنین این فلز مقاومت بالایی در برابر فشار و گرما دارد و گرما را سریع انتقال میدهد.

متخصصین ما به شما هیت سینک های پروفیل آلومینیومی را پیشنهاد می کنند. همانطور که ذکر شد این هیت سینک ها از لحاظ در دسترس بودن و قیمت بهترین گزینه هستند.

هیت سینک

امتیاز بدهید
پیمایش به بالا