آلوم طرح پاسارگاد - پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل اختصاصی آلومینیوم به پروفیل آلومینیومی میگویند که به صورت منحصر به فرد برای کار به خصوصی طراحی شده باشد. این پروفیل‌های آلومینیومی به صورت شخصی طراحی میشوند و نمیتوانید آن ها را در فروشگاه های متفرقه بیابید. طراحی پروفیل اختصاصی متناسب با کار مدنظر باید توسط شخصی متخصص در امر اکستروژن آلومینیوم انجام پذیرد. اگر طراحی پروفیل اختصاصی توسط یک متخصص آگاه به اکستروژن آلومینیوم انجام شود، نتیجه نهایی بسیار به صرفه خواهد بود.

این شخص باید بداند که چه سطح مقطع های پروفیل آلومینیومی قابل اکسترود هستند و کدام خیر. دانش درباره اکسترود پذیری مقاطع مختلف یک امر لازم و ضروری برای تولید پروفیل آلومینیومی مورد نظر است.

فاکتور های طراحی پروفیل آلومینیوم – 4 نکته پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود

در ادامه این مطلب با مراحل انجام تولید پروفیل اختصاصی آلومینیومی میپردازیم.

طراحی پروفیل آلومینیوم احتصاصی با استفاده از نرم افزار تخصصی

طراحی پروفیل اختصاصی آلومینیوم

اولین مرحله برای رسیدن به پروفیل آلومینیوم مورد نظرتان طراحی آن به صورت مجازی و کامپیوتری است. مهندس طراح بر اساس گفته های خریدار و متخصص اکستروژن مناسب ترین طراحی را برای اکسترود پروفیل آلومینیوم به دست می آورد. این طراحی راه درازی را تا رسیدن به محصول نهایی در پیش دارد. در ابتدا طراحی سطح مقطع اکستروژن انجام میشود و باید به تایید خریدار پروفیل آلومینیوم میرسد. در مرحله بعد باید با استفاده از پرینتر 3 بعدی از ابعاد واقعی این پروفیل آلومینیومی آگاه شویم و به آن اشراف پیدا کنیم.

اگر طراحی مشکلی داشته باشد یا مورد تایید واقع نشود باید دوباره دست به کار شویم و سطح مقطع را دوباره طراحی کنیم. میتوان با ابزار های کامپیوتری و برنامه های بخصوصی مراحل اکستروژن آلومینیوم را شبیه سازی کرد.

طراحی قالب اکستروژن متناسب با سطح مقطع پروفیل آلومینیوم

در مرحله بعد پس از طراحی سطح مقطع پروفیل آلومینیوم ، باید طراحی مورد نظر را برای ساخت قالب به تیم طراحی قالب اکستروژن ارسال کنیم. قالب‌های اکستروژن آلومینیوم انواع مختلفی دارند. این که کدام قالب مناسب برای اکستروژن سطح مقطع مورد نظرمان است بستگی به پیچیدگی و ظرافت آن مقطع دارد.

انواع قالب اکستروژن – تولید انواع پروفیل آلومینیوم

تست قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم اختصاصی

در این مرحله از قالب اکستروژن تست اکسترود میگیریم و اطمینان حاصل میکنیم که قالب قابلیت اکسترود در تناژ بالا را داشته باشد. همچنین از کیفیت پروفیل آلومینیوم اکسترود شده نهایی اطمینان حاصل میشود.

ممکن است قالب در تست اکستروژن بشکند. در صورت شکست قالب باید قالب اکستروژن مجددا طراحی شود. طراحی تخصصی و با بهره‌گیری از دانش اکستروژن مانع از بروز چنین اتفاقی میشود و از هزینه‌های اضافی میکاهد.

شکستن قالب اکستروژن چه زمانی اتفاق می افتد؟

اکسترود پروفیل آلومینیوم اختصاصی

در نهایت در صورت اطمینان از کیفیت قالب اکستروژن ، پروفیل آلومینیوم اختصاصی در تعداد مورد نظر تولید میشود. باید توجه کنیم که برای جلوگیری از شکست قالب باید پس از مدتی قالب ها را سرویس کنیم. با این کار از تغییر شکل سطح مقطع پروفیل آلومینیوم جلوگیری میشود.

شاخه های پروفیل آلومینیوم تولید میشوند و بر اساس خواسته مشتری برش مشتری برش میشوند. و در آخر هم با آنادایز و یا رنگ پودری این پروفیل های آلومینیومی اکسترود میشوند را به رنگ و طرح دلخواه در می آورند.

طراحی پروفیل الومینیوم اختصاصی همره با تیم مهندسی آلوم طرح پاسارگاد

آلوم طرح پاسارگاد مفتخر است با سال ها تجربه در زمینه مهندسی و خدمات فروش پروفیل اختصاصی آلومینیوم همراه شما عزیزان از زمان طراحی تا تولید پروفیل آلومینیومی مورد نظرتان باشد.

تیم متخصص ما یکی از بهترین راهنماها برای شما در این راه میباشند. شما میتوانید با تماس با ما از مشاوره رایگان درباره تولید اکستروژن آلومینیوم بهره‌مند شوید.

پروفیل آلومینیوم اختصاصی
5/5 - (1 امتیاز)
اسکرول به بالا