هیت سینک آلومینیوم

هیت سینک آلومینیومی پروفیل آلومینیوم

Rate this page

هيت سینک آلومینیومی (Heat Sink)

هیت سینک های آلومینیومی ، امروزه بسیار پر طرفدار هستند. اگر بخواهیم به طور کلی هیت سینک ها را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت این قطعات از جنس فلزهایی با رسانای گرمایی بالا مانند مس و آلومینیوم که روی پردازنده ها یا چیپ ها مانند CPU ها یا هر چیپ دیگری که در اثر پردازش اطلاعات گرما تولید میکند قرار داده می شود . این پروفیل های آلومینیومی سطح تماس پردازنده و چیپست را با محیط اطراف بیشتر کنند .

همچنین به پردازنده امکان دفع گرمای بیشتری را میدهد در نتیجه پردازنده بیشتر از حد استاندارد گرم نمی شود . معمولا بدنه هیت سینک ها پره پره بوده ( مانند رادیاتور ) تا سطح تماس آن با محیط بیشتر شود. همچنین در بعضی جاها مثل CPU روی آن یک فن قرار داده می شود تا هوای گرم میان پره ها را خارج کند .

در کل وظیفه این پروفیل های آلومینیومی که معمولا از جنس فلز آلومینیوم هستند ، تبادل حرارت ( دفع گرما ) است . موارد استفاده هیت سینک ها عمدتا در صنایع الکتریکی (لامپهای LED ، پوسته موتور ها و برد های الکتریکی و ال ای دی پاور و CPU … ) می باشد . همچنین فلز آلومینیوم به دلیل قابلیت اکسترود پذیری بالا و صافی سطح و رسانایی بالا گزینه ایده عالی برای ساخت هیت سینک می باشد .

شرکت آلوم طرح پاسارگاد مفتخر است به کمک مهندسین خود اقدام به تولید انواع پروفیل های هیت سینگ در ابعاد و طرح های متنوع  نموده است. کلیه این پروفیل های آلومینیوم که پیش از این جزء کالاهای وارداتی محسوب می شدند، اکنون مقاطع پروفیل های اکستروژن آلومینیومی هیت سینک های تولید شده در شرکت ما از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با بازارهای جهانی گردیده است .

خرید هیت سینک آلومینیومی

شرکت هیت سینک گیان زیر مجموعه شرکت آلوم طرح پاسارگاد این افتخار را دارد تا با مجموعه ای گسترده از هیت سینک میزبان شما مشتریان گرامی باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت هیت سینک گیان مراجعه کنید.

gian-logo2

خرید انواع مقاطع هیت سینک – مشاوره رایگان

فروشگاه آلوم طرح پاسارگاد، مرجع خرید انواع هیت سینک آلومینیومی است. شما میتوانید باتماس با متخصصین ما از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

اسکرول به بالا