پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

خرید پروفیل اختصاصی آلومینیوم 

پروفیل اختصاصی آلومینیومی به پروفیل آلومینیومی میگویند که به صورت منحصر به فرد برای کار به خصوصی طراحی شده باشد.

این پروفیل های آلومینیومی به صورت شخصی طراحی میشوند و نمیتوانید آن ها را در فروشگاه ها بیابید. طراحی پروفیل اختصاصی متناسب با کار مدنظر باید توسط شخصی متخصص در امر اکستروژن آلومینیوم انجام پذیرد.

این شخص باید بداند که چه سطح مقطع های پروفیل آلومینیومی قابل اکسترودند و کدام نیستند. دانش درباره اکسترود پذیری مقاطع مختلف یک امر واجب برای تولید پروفیل آلومینیومی مورد نظر است.

شاید برایتان جالب باشد: کدام یک از طراحی های پروفیل آلومینیوم قابل اکسترود است

در ادامه این مطلب با مراحل انجام تولید پروفیل اختصاصی آلومینیومی میپردازیم.

طراحی پروفیل آلومینیوم احتصاصی با استفاده از نرم افزار اتوکد

طراحی پروفیل اختصاصی آلومینیوم

اولین مرحله برای رسیدن به پروفیل آلومینیوم مورد نظرتان طراحی آن به صورت مجازی است . مهندس طراح بر اساس گفته های خریدار و متخصص اکستروژن مناسب ترین طراحی را برای اکسترود پروفیل آلومینیوم به دست میاورد.

این طراحی راه درازی را تا رسیدن به محصول نهایی دارد . در ابتدا طراحی کشیده شده باید به تایید خریدار پروفیل آلومینیوم برسد . در مرحله بعد باید با استفاده از پرینتر 3 بعدی از ابعاد واقعی این پروفیل آلومینیومی آگاه شویم و به آن اشراف پیدا کنیم.

اگر طراحی مشکلی داشته باشد یا مورد تایید واقع نشود باید دوباره دست به کار شویم و سطح مقطع را دوباره طراحی کنیم.

طراحی قالب اکستروژن متناسب با سطح مقطع پروفیل آلومینیوم

در مرحله بعد پس از طراحی پروفیل آلومینیوم اتوکد ، باید طراحی مورد نظر را برای ساخت قالب به تیم طراحی قالب اکستروژن ارسال کنیم.

قالب های اکستروژن آلومینیوم انواع مختلفی دارند. این که کدام قالب مناسب برای اکستروژن سطح مقطع مورد نظرمان است یستگی به پیچیدگی و ظرافت آن سطح مقطع دارد.

با انواع قالب های اکستروژن آلومینیوم آشنا شوید

تست قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم اختصاصی

در این مرحله از قالب اکستروژن تست اکسترود میگیرند تا اطمینان حاصل شود که قالب قابلیت اکسترود در تناژ بالا را دارد. همچنین از کیفیت پروفیل آلومینیوم اکسترود شده نهایی اطمینان حاصل میشود.

ممکن است قالب در تست اکستروژن بشکند. در صورت شکست قالب باید قالب اکستروژن دوباره طراحی شود. طراحی تخصصی و با بهره گیری از دانش اکستروژن مانع از بروز چنین اتفاقی میشود و از هزینه اضافی میکاهد.

شکستن قالب اکستروژن چه زمانی اتفاق می افتد؟

اکسترود پروفیل آلومینیوم اختصاصی

در نهایت در صورت اطمینان از کیفیت قالب اکستروژن ، پروفیل آلومینیوم اختصاصی در تعداد مورد نظر تولید میشود. 

باید توجه داشت که برای جلوگیری از شکستن قالب باید پس مدتی قالب ها را سرویس کرد . با این کار از تغییر شکل سطح مقطع جلوگیری میشود.

شاخه های پروفیل آلومینیوم تولید شده ، بر اساس خواسته مشتری برش مشتری برش داده میشود. و در آخر هم با آنادایز و یا رنگ پودری این پروفیل های آلومینیومی اکسترود شده را به رنگ و طرح دلخواه در می آورند.

 

طراحی پروفیل الومینیوم اختصاصی همره با تیم مهندسی آلوم طرح پاسارگاد

آلوم طرح پاسارگاد مفتخر است با سال ها تجربه در زمینه مهندسی و خدمات فروش پروفیل اختصاصی آلومینیوم همراه شما از زمان طراحی تا تولید پروفیل آلومینیومی مورد نظرتان باشد.

تیم متخصص ما یکی از بهترین راهنماها برای شما در این راه میباشند. شما میتوانید با تماس با ما از مشاوره رایگان درباره تولید اکستروژن آلومینیوم بهره مند شوید.

تماس-باما

 

 

اسکرول به بالا