قیمت بیلت آلومینیوم - اکستروژن آلومینیوم

اکستروژن آلومینیوم در سال 1400

در دنیای اکستروژن آلومینیوم چه میگذرد؟

در سال گذشته با وجود تورم بی سابقه ، افزایش قیمت فلزات را به همراه داشت. آلومینیوم هم از این قائده مستثنی نبوده است. امسال نیز پیش بینی میشود که قیمت بیلت آلومینیوم افزایش داشته باشد.

افزایش قیمت اکستروژن بیلت وارداتی از برزیل و اروپا

خبر ها حاکی از آن است که بیلت های وارداتی برزیل و اروپا افزایش قیمت خواهند داشت . دلیل این افزایش قیمت را میتوان افزایش هزینه بیمه دانست . بیلت های خریداری شده از آلمان حدود 16.56 درصد در ماه اخیر افزایش قیمت داشته اند.

البته باید گفت که این افزایش قیمت ها شامل بیلت های تولیدی کشور های آسیایی و روسیه نشده اند.  این موضوع بیش از پیش موضوع صرفه اقتصادی واردات بیلت از طریق کشور های شرق آسیا به خصوص چین را به میان می آورد.

تولید پروفیل آلومینیوم و اکستروژن آلومینیوم در سال 1400

به گفته باشگاه آلومینیوم تولید روزانه شمش آلومینیوم در ماه گذشته 185 هزار تن بوده است.  این میزان تولید ، نسبت به تولید روزانه سال گذشته در همین زمان 8.1 هزار تن رشد داشته است. پس از شیوع ویروس کرونا شرایط بازار آلومینیوم و فلز های دیگر کمی متفاوت با سال های دیگر شده است.

به صورتی که گزارش‌های پراکنده ای از افزایش ظرفیت انواع فلزات از جمله تولید آلومینیوم، در سراسر جهان به گوش می‌ رسد. یکی از دلایل این موضوع را میتوان این گونه بیان کرد که واحدهایی که طی سال گذشته تعطیل بوده‌اند ، مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

در ایران نیز با توجه به شرایط تحریم ها و افزایش تورم سالیانه ، پیش بینی میشود علاوه بر افزایش قیمت بیلت آلومینیوم ، دستمزد ها و هزینه تولید پروفیل آلومینیوم نیز افزایش یابد. این افزایش قیمت ها همواره فشار مضاعفی را بر دوش خریداران و مشتریان میگذارد. از ابتدای سال تا کنون کاهش میزان تقاضای نسبی ای را تجربه کردیم که میتوان آن را مرتبط با شرایط کنون کشور دانست.

امتیاز بدهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا