هيت سینک (Heat Sink) یک قطعه فلزی 
است از جنس فلزهایی با رسانای گرمایی بالا مثل مس و آلومینیوم  که روی پردازنده ها یا چیپ ها مانند Motherboards یا هر چیپ دیگری که در اثر پردازش اطلاعات گرما تولید میکند قرار داده می شود تا سطح تماس پردازنده و چیپست را با محیط اطراف بیشتر کند و به پردازنده امکان دفع گرمای بیشتری را بدهد تا پردازنده بیشتر از حد استاندارد گرم نشود ، معمولا بدنه Heat Sink ها پره پره بوده مثل رادیاتور تا سطح تماس آن با محیط بیشتر شود و در بعضی جاها مثل CPU روی آن یک فن قرار داده می شود تا هوای گرم میان پره ها را خارج کند . در کل وظیفه هیت سینک تبادل حرارت ( دفع گرما ) است .

موارد استفاده هیت سینک ها عمدتا در صنایع الکتریکی (لامپهای LED ، پوسته موتورها و بردهای الکتریکی و ال ای دی پاور و CPU …) می باشد .
این در حالی است که فلز آلومینیوم به دلیل قابلیت اکسترود پذیری بالا و صافی سطح و رسانایی بالا گزینه ایده عالی برای ساخت هیت سینک می باشد .
شرکت مفتخر است به کمک مهندسین خود اقدام به تولید انواع پروفیل های هیت سینگ در ابعاد و طرحهای متنوع  نموده است که کلیه این مقاطع پیش از این جزء کالاهای وارداتی محسوب می شد . اکنون مقاطع پروفیل های اکستروژن آلومینیومی هیت سینک های تولید شده در شرکت ما از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با بازارهای جهانی گردیده است .

هيت سيك 4

پروفيل هيت سينك

پروفيل هيت سينك

پروفيل هيت سينك مهتابي

هيت سينك 1

هيت سينك 2

هيت سينك 3

پروفيل هست سينك قفل چراغ